سازماندهی معلمان استثنایی در اولویت است/ تلاش برای همسان‌سازی دانش‌آموزان

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به کمبود نیروی انسانی گفت: اولویت سازماندهی نیرو‌ها با معلمان استثنایی است.

سازماندهی معلمان استثنایی در اولویت است/ تلاش برای همسان‌سازی دانش‌آموزان

گیلان خبر: مجید قدمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور ؛  درباره تأمین نیروی انسانی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اظهار کرد: با توجه به رشد دانش‌آموزی و بازنشستگی برخی نیروها، در سازماندهی نیروی انسانی اولویت با معلمان مدارس استثنایی خواهد بود.

وی ادامه داد: تاکنون برای تأمین نیروی انسانی، همکاران شاغل با استفاده از ساعات اضافه به تدریس پرداختند اما سعی داریم در آزمون پیش رو سهمی ویژه را برای معلمان مدارس استثنایی در نظر بگیریم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به استان‌های محروم از نظر تأمین نیروی انسانی گفت: استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام و بخش‌هایی از خراسان رضوی با کمبود نیروی تخصصی مواجه هستند که اگر مجوز استخدامی برای نیروهای مدارس استثنایی داده شود، می‌توانیم با ایجاد جاذبه‌هایی معلمان را در مناطق مذکور برای چندین سال حفظ کنیم.

قدمی درباره به کارگیری نیروی طرحی و سرباز معلم عنوان کرد: کمترین استفاده را از این نیروها برای دانش‌آموزان استثنایی داریم.

افزایش حوزه اختیارات در آموزش و پرورش استثنایی

وی درباره تغییر نام سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: به دنبال تغییر نام این سازمان هستیم و اکنون این طرح در بخش‌های حقوقی مجلس قرار دارد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه تغییر نام سازمان باعث افزایش حوزه اختیارات می‌شود، یادآور شد: سعی داریم بعد از این اقدام تغییرات ساختاری داشته باشیم و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان با شرایط خاص در کنار دانش‌آموزان با شرایط عادی تحصیل کنند.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 42666

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر