دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی تبیان خبر داد

برگزاری سیزدهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی با حضور 7500 دانش‌آموز

دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی تبیان از برگزاری سیزدهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی در روزهای 23 و 24 فروردین ماه با حضور 7500 دانش‌آموز خبر داد.

برگزاری سیزدهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی با حضور 7500 دانش‌آموز

گیلان خبر: الناز فطیر خورانی دبیر علمی جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان، در نشست خبری سیزدهمین دوره این جشنواره، اظهار داشت: سیزدهمین جشنواره دانش‌آموزی مؤسسه تبیان 23 و 24 فروردین ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود که ثبت‌نام آن از سیزدهم آبان ماه سال گذشته آغاز شد و تا پایان بهمن ماه ادامه داشت.

وی افزود: بیش از 10 هزار  دانش‌آموز در مرحله اول ثبت‌نام کردند و پس از داوری مرحله اول در اسفندماه 96، در نهایت 7500 دانش‌آموزی در قالب 1700 گروه شرکت دارند.

دبیر علمی جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان اضافه کرد: 350 گروه در بخش غرفه‌های نمایشگاهی، 650 گروه در بخش سمینارهای علمی و 750 گروه در بخش مسابقات حضور دارند.

فطیر خورانی ادامه داد: به لحاظ موضوعی بیش از 40 گرایش در بخش نمایشگاهی، 30 گرایش در بخش سمینارهای علمی و 25 گرایش در بخش مسابقات دانش‌آموزی وجود دارد.

وی به برخی از گرایش‌های این دوره از جشنواره اشاره کرد و بیان داشت: گرایش‌هایی همچون هوا فضا، رباتیک، ستزه‌های ماکارونی و بالسایی، مکاسیستم، شیمی، فیزیک، هنر و معماری، نجوم، علوم اجتماعی، علوم اسلامی و انرژی‌های تجدیدپذیر و علوم زیستی بخشی از گرایش‌هایی است که در سه بخش مسابقه وجود دارد.

دبیر علمی جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان با بیان اینکه در روز اختتامیه این جشنواره از 150 گروه به عنوان گروه‌های برتر تقدیر خواهد شد، گفت: جوایز نقدی این دوره از جشنواره بیش از 100 میلیون تومان است و علاوه بر آن تندیس جشنواره به نفرات برتر تقدیم خواهد شد.

فطیر خورانی تصریح کرد: جشنواره تبیان یک جشنواره استعدادیابی در کشوربوده و بستر ما اینترنت است و هدایت و مشاوره هم در این بستر به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با جشنواره خوارزمی و بنیاد علمی نخبگان تفاهم نامه‌هایی داریم و افراد برتر جشنواره را به این مراکز معرفی می‌کنیم تا زمینه رشد آنها ایجاد شود.

دبیر علمی جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان عنوان کرد: مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی نیز به پروژه‌های موفق توجه می‌کند و دو پروژه دانش‌آموزی نیز سال گذشته وارد مرحله صنعتی سازی شدند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42812

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر