در نخستین جلسه مدیران سازمان حج و زیارت در سال ۹۷ مطرح شد

تاکید بر تولید داخل بودن «جلیقه هم شکل» حجاج/ شروع اعزام‌های حج تمتع از ۲۵ تیر

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برخی اقلام مصرفی زائران حج تمتع ۹۷ همانند جامه‌دان‌های متحد الشکل گفت: این اقلام باید از تولید با کیفیت داخلی تهیه شود.

تاکید بر تولید داخل بودن «جلیقه هم شکل» حجاج/ شروع اعزام‌های حج تمتع از ۲۵ تیر

گیلان خبر: نخستین جلسه مدیران سازمان حج و زیارت در سال 97، با حضور رییس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران برگزار شد.

حمید محمدی؛ رییس سازمان حج و زیارت در این جلسه به بررسی برنامه‌های انجام شده در حوزه معاینات پزشکی متقاضیان سفر حج تمتع، اسکان زایران، تغذیه و تدارکات، آموزش زایران و ... پرداخت.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی در حوزه پزشکی و ضرورت آگاهی رسانی به زائران در این زمینه باید با جدیت و سرعت انجام گیرد؛ دستور العمل لازم به مدیران کاروان‌ها، برای تسریع تکمیل معاینات باید هر چه سریعتر صورت پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت در رابطه با آموزش زایران حج تمتع 97 توضیح داد: موضوع آموزش حجاج و زمانبندی لازم برای این مهم باید به صورت شفاف و هماهنگ انجام گیرد.

محمدی با اشاره به موضوع جامه‌دان‌های متحد الشکل و یک اندازه برای زائران گفت: جامه‌دان‌ها باید به صورت برنامه‌ریزی شده و بر اساس تولید با کیفیت داخلی انتخاب شود.

رییس سازمان حج و زیارت به موضوع «جلیقه همشکل» زائران ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: طرح و نماد روی جلیقه‌ها بسیار حایز اهمیت خواهد بود و باید منعکس کننده نظم و انضباط حجاج باشد.

محمدی بر لزوم تسریع و منظم وظایف معاونت‌ها در زمان باقیمانده تا ایام حج تاکید کرد و گفت: تمامی مباحث اعم از اسکان، تغذیه، پزشکی، مشاعر، عرفات و .... در زمان کوتاه باقیمانده تا شروع اعزام‌ها از 25 تیرماه باید نهایی شود.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات حج 97 نیز به خوبی انجام گرفته و بر اساس توافق صورت گرفته، بحث عزت و امنیت حجاج مورد تاکید است.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه به بررسی موضوع عتبات و اعزام زائران در این حوزه پرداخت و تاکید کرد: برای برون رفت از فضای نابسامان فعلی که به تضییع حقوق زائرین و دفاتر خدمات زیارتی منجر شده است باید اعزام‌های استانی عتبات عالیات در چارچوب ضوابط اجرایی سازمان، با جدیت دنبال شود.

محمدی تصریح کرد: متاسفانه کاروان‌های غیر مجاز نیز در ایام پر تردد زائران به فعالیت پرداخته‌اند که باید اطلاع رسانی لازم برای مردم و متقاضیان انجام گیرد.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42815

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر