نقش و جایگاه دستگاه قضایی در حمایت از کالای ایرانی/۱

قاضی سراج: باید دولت و وزارتخانه‌ها موظف به خرید کالای ایرانی باشند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: برای موفقیت در زمینه حمایت از کالای ایرانی باید دولت و وزارتخانه‌ها را موظف کنیم در صورتی که کالایی مشابه در داخل کشور وجود دارد به هیچ وجه کالای خارجی خریداری نکنند.

قاضی سراج: باید دولت و وزارتخانه‌ها موظف به خرید کالای ایرانی باشند

گیلان خبر: قاضی ناصر سراج در خصوص اقدامات سازمان یازرسی کل کشور در راستای حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: ما برنامه‌ای را تعریف کرده‌ایم و بر اساس آن ابتدا باید جلوی ورود کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل ایران وجود دارد را بگیریم.

وی افزود: از سوی دیگر باید تولید کننده را به تولید ترغیب کنیم، خیلی از تولیدات داخلی مرغوب است اما به دلیل ورود کالاهای قاچاق مردم رغبتی به خرید کالای ایرانی پیدا نمی کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: ما برنامه ریزی کرده‌ و به استان‌ها هم ابلاغ کرده‌ایم، همچنین باید دولت و وزارتخانه‌ها را موظف کنیم در صورتی که کالایی مشابه در داخل کشور وجود دارد به هیچ وجه کالای خارجی خریداری نکنند.

سراج با بیان اینکه در آینده گزارشی از روند اقدامات را ارائه می‌دهیم، در پاسخ به این سوال که آیا قوانین فعلی کارآمد و مناسب است یا نه، گفت: قوانین ما خیلی مشکل ندارند بلکه این مجریان هستند که باید پای کار بوده و به آنها عمل کنند.

وی ادامه داد: برای مثال وقتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا در خیابان مطهری است نباید بیشتر از این انتظار داشته باشیم، در صورتی که این ستاد باید در مقرهایی که شاه راه ورود کالای قاچاق است مستقر شود، بنابراین برای رسیدن به موفقیت باید عمل‌گرا باشیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص دادگاه‌های تخصصی در این زمینه اظهار کرد: ما دادگاه‌های تخصصی داریم که برگزار هم می‌شود اما خیلی از این کالاها مربوط به تعزیرات است، آنچه مربوط به قوه قضائیه باشد و برایش پرونده‌ای تشکیل شود در دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42817

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر