قاضی زاده هاشمی: حضورم در وزارت بهداشت یقیناً به طمع قدرت نیست

وزیر بهداشت گفت: حضور ما در وزارت بهداشت به طمع قدرت نبوده بلکه برای ایجاد تغییری بوده که ثمره آن، دستگیری از نیازمندان است.

قاضی زاده هاشمی: حضورم در وزارت بهداشت یقیناً به طمع قدرت نیست

گیلان خبر: سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در جلسه شورای معاونین وزارت بهداشت، از تلاش اکیپ های بازرسی بهداشت محیط، پرسنل سازمان اورژانس کشور و کادر درمانی بیمارستان های کشور در ایام تعطیلات نوروزی تقدیر کرد و گفت: در ایام تعطیلات نوروز، دو میلیون و ۲۸۵ هزار و ۶۱۶ مراجعه به بیمارستان ثبت شد که از این تعداد ۹۰ هزار و ۲۱۹ مراجعه منجر به بستری در بخش های بیمارستانی شده همچنین در این مدت، بیش از 206 ماموریت توسط اورژانس 115 کشور و 904 هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شد و همه این اقدامات در راستای تامین سلامت مردم و مسافران نوروزی بود.

وزیر بهداشت با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: حمایت از تولیدات داخلی یک وظیفه ملی، شرعی و قانونی‌ است و وزارت بهداشت در قالب طرح تحول نظام سلامت در راستای حمایت از تولید ملی، بیشترین خرید را از شرکت‌های دانش بنیان انجام داد.

اهمیت وجود سازمان رفاه اجتماعی در کشور

وزیر بهداشت تصریح کرد: در طول چند دهه گذشته هیچ دستگاهی به اندازه وزارت بهداشت و جامعه پزشکی جهت خودکفایی عمل نکرده است، بنابراین عملکرد حوزه سلامت و جامعه پزشکی در ارائه خدمات پزشکی و در سایر موارد در این زمینه بی‌نظیر بوده است.

هاشمی با تاکید بر اهمیت وجود سازمان رفاه اجتماعی در کشور، تصریح کرد: مهم‌ترین رنگ و جنس وعده ها و شعارهای انقلاب اسلامی، ایجاد رفاه اجتماعی بود اما مشکلات و عقب ماندگی های زیادی در این حوزه در کشور وجود دارد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: حضور ما در وزارت بهداشت یقیناً به طمع قدرت نبوده بلکه برای ایجاد تغییری بوده که ثمره آن، دستگیری از مستمندان، نیازمندان و افراد کم بضاعت است و تا زمانی که به این هدف آسیب نرسیده باشد، هستیم و تا زمانی که ما هستیم اجازه نمی دهیم اصول اولیه ای که مربوط به طرح تحول سلامت و کاهش پرداختی از جیب مردم است، از بین برود و مردم باید مطمئن شوند که هزینه های آنها افزایشی نخواهد داشت.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 42912

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر