قرارهای محیط زیستی در نیمه نخست فروردین

توزیع هزاران کیسه زباله در میان طبیعت گردان و پاکسازی طبیعت در روز طبیعت

با همت تشکل دوستداران بیش از ۲۵هزار کیسه‌زباله در شهرستان بهبهان، بیش از۲ هزار کیسه‌زباله در شهر کردکوی در میان طبیعت گردان توزیع شد، برخی گروه‌های محیط زیستی روز طبیعت را به‌عنوان فرصتی برای پاک‌سازی طبیعت دانستند.

توزیع هزاران کیسه زباله در میان طبیعت گردان و پاکسازی طبیعت در روز طبیعت

گیلان خبر: تعطیلات آغازین سال نه‌تنها موجب کاهش فعالیت‌های زیست‌محیطی گروه‌های دوستدار محیط زیست نشد که فرصتی برای تجدید میثاق با طبیعت بود. گزارش این فعالیت‌ها به‌رسم هر هفته در خبرگزاری فارس منتشر می‌شود.

*با همت انجمن بانوان طبیعت آبدانان جهت حفظ محیط زیست و کمک به نیازمندان، اولین ویلچر در شهرستان آبدانان با استفاده از جمع‌آوری درب پلاستیکی بطری خریداری و به یکی از معلولین شهرستان اهدا شد.

*همایش جمع‌آوری زباله و پاک‌سازی تالاب سوستان شهرستان لاهیجان با همت انجمن بوم‌بانان استان گیلان برگزار شد.

*برنامه پاک‌سازی زباله در جنگل کاج بندر کیاشهر توسط انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان و موسسه پیشگامان محیط زیست کیاشهر برگزار شد.

*با همت انجمن هواداران کارون زلال و با مشارکت انجمن‌های شوشتر و مسجدسلیمان برنامه گردهمایی نوروزی سمن‌های محیط زیستی شمال خوزستان در سه پارک داریون، شهید مطهری و شهید تقوی فر برگزار شد. در این برنامه ضمن توزیع کیسه‌های زباله و خودرویی، بروشور و تراکت محیط زیستی در میان گردشگران و مسافرین نوروزی، بر پاکیزه نگه‌داشتن طبیعت تأکید شد.

*‍ ایستگاه محیط زیستی انجمن‌های شهرستان مسجدسلیمان در ایام نوروز راه‌اندازی شد. در این ایستگاه علاوه بر توزیع کیسه‌زباله و بروشور به مسافرین و گردشگران، برنامه‌های پاک‌سازی مشارکتی در دامان طبیعت با حضور اعضای انجمن دیده‌بان دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان، شهروندان و شرکت‌کنندگان در جشنواره‌های نوروزی اجرا شد.

* در پویش #بدون_زباله، تشکل پاک سازان طبیعت فارس در ادامه برنامه‌های منسجم و هفتگی خود، با همکاری محیط‌بانان مرودشت اقدام به پاک‌سازی حاشیه رودخانه بهشت گمشده کرد و به‌منظور اشاعه و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست توزیع کیسه‌زباله تجدید پذیر بین گردشگران از دیگر اقدامات این برنامه بود.

*برنامه پاک‌سازی طبیعت و توزیع کیسه‌زباله و تصاویر حیوانات مناطق حفاظت‌شده سبزوار در بین مردم، توسط اعضای سرزمین بادغوث در روز طبیعت و در منطقه بید انجام شد.

*برنامه گردهمایی و هم‌اندیشی سفیران طبیعت، دوستداران محیط زیست و دوستان عزیز درختکاران در باغ ملی گیاه‌شناسی ایران برگزار شد.

*با همت تشکل دوستداران طبیعت نما در روز طبیعت، بیش از2 هزار کیسه‌زباله و تراکت اطلاع‌رسانی حفاظت از محیط زیست در ورودی پارک جنگلی امام رضا (ع)، آب‌بندان، دوآب توزیع شد. همچنین بنرهای اطلاع‌رسانی در تشویق و توجه مردم به حفاظت از طبیعت در مبادی وردی پارک جنگلی امام رضا(ع) نصب شد.

*توزیع کیسه‌زباله و فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زباله همزمان با روز طبیعت و همگام با دیگر گروه‌های محیط زیستی توسط موسسه محیط زیست آسمان رود رحیم‌آباد در منطقه گردشگری سموش رحیم‌آباد استان گیلان انجام شد.

* سمن پیام‌آوران اردیبهشت کرمانشاه با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با شعار رفتار پاک برای زمین پاک، اقدام به توزیع کیسه‌زباله خودرو نموده که در اولین مرحله روز 12 فروردین 500 عدد از آن، بین گردشگران نوروزی در محوطه تاریخی بیستون توزیع شد.

* با همکاری نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی و گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان استان فارس کیسه‌زباله تجدید پذیر و بروشور بین گردشگران و مردم توزیع شد.

*گروه رفتگران طبیعت بهبهان برای سومین سال پیاپی با برگزاری برنامه محیط زیستی «بهبوم» بیش از 25هزار کیسه‌زباله و 5 هزار کیسه پارچه‌ای خرید را در بین مردم توزیع کرد.

 

* با همت دوستداران و فعالان محیط زیست شهرستان بیستون یک قسمت از محوطه کمپ زرین ـ بیستون در روز طبیعت پاک‌سازی شد.

*برنامه کاشت 200 اصله نهال و اجرای پویش ملی خانه‌تکانی فرهنگی در پارک غدیر یاسوج توسط تشکل نهضت سبز زاگرس با حضور ویژه‌ کودکان و خانواده‌ها برگزار شد.

*برنامه مشارکتی پاک‌سازی تنگه ـ شیرز کوه دشت در استان لرستان توسط سازمان‌های مردم‌نهاد آوای اردیبهشت کوه دشت، جنگل یاران کوه دشت، سفیران سلامت، هنارس کوه دشت، باشگاه کوهنوردی هنجس برگزار شد.

* با همت انجمن پارێزەرانی ژینگەی با نە (پاژین) کمپین آموزش محیط زیستی همراه با خنده شاد کودکانه  جهت آموزش مفاهیم محیط زیستی با زبان شاد و کودکانه تشکیل شد. همچنین طی برنامه‌ای جداگانه اعضای این انجمن با توزیع کیسه‌زباله در ورودی‌های مختلف سطح شهر در روز طبیعت از مردمی که زباله‌های خود را بازگرداندند، تشکر کردند.

*با همت انجمن یاوران سبز اندیش طبیعت برنامه جمعه‌های پاک گناوه باهدف ترویج فرهنگ زیست‌محیطی و اقداماتی  برای کاهش حجم آلایندگی‌های ساحلی ازجمله پسماندها و پساب‌ها در نوروز اجرا شد. در این برنامه در محدوده‌ای از ساحل گناوه پاک‌سازی شد.

*پاک‌سازی تفرجگاه «دهانه آسیاب» استهبان با حضور شهردار و با همت گروه مردمی دیده‌بان استهبان انجام شد. همچنین در این برنامه کیسه‌زباله بین گردشگران و مردم توزیع شد.

 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42924

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر