وزیر بهداشت:

فرهنگ بیمه کشور باید ارتقا یابد/ ضرورت تسریع در الکترونیکی شدن فعالیت‌ها

وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت تسریع در الکترونیکی شدن فعالیت‌ها، گفت: باید ساز و کاری ایجاد شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد.

فرهنگ بیمه کشور باید ارتقا یابد/ ضرورت تسریع در الکترونیکی شدن فعالیت‌ها

گیلان خبر: سید حسن هاشمی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: «بیمه»، موضوع بسیار مهمی است و ما باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگاها را نیز با خود همراه کنیم. مدیریت در هزینه و کیفیت، در اولویت‌ اقداماتی است که باید در بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: لازم است برای جلوگیری از انجام خدمات غیر ضروری، بازنگری و بحث الکترونیکی شدن فعالیت‌ها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.

هاشمی اظهار کرد: برای جلوگیری از اقدامات سلیقه‌ای بیمه‌ها، باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد و این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد، بنابراین لازم است تا این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات بتواند کاستی‌های خود را جبران کرده و از تجربه دیگر کشورها بهره مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بودجه ای که به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص داده شده است واقعی نیست، افزود: یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که مأموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است. با وجود این، امیدوارم که دولت و مجلس حمایت کنند که بتوان طی چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم و همچنین امیدواریم سال 97 سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: باید بحث الکترونیکی شدن فعالیت‌ها با سرعت و دقت کافی دنبال شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42972

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر