معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری:

نیمی از ۹ میلیون گردشگر خروجی در سال ۹۶ «زیارتی» بودند

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در سال ۹۶ تعداد ۹ میلیون گردشگر خروجی داشتیم که نیمی از آنان گردشگران زیارتی بودند.

نیمی از ۹ میلیون گردشگر خروجی در سال ۹۶ «زیارتی» بودند

گیلان خبر: محمد محب‌خدایی معاون گردشگری کشور با بیان اینکه بیشترین شمار گردشگران مذهبی در سال گذشته به مقصد عراق بوده است، گفت: از 4.5 میلیون گردشگر خروجی زیارتی قریب به 50 درصد آنان زائران حسینی بودند. 

او با اشاره به شرایط ایده‌آل ایران برای میزبانی از گردشگران فرهنگی اظهار کرد: آثار تاریخی و فرهنگی کشور ما مطلوب هر گردشگر علاقه‌مند به میراث‌فرهنگی و تاریخی است و به همین دلیل گردشگران فرهنگی بیشترین سهم را در گردشگری ورودی ایران دارند. 

 محب‌خدایی، ایران را یکی از کانون‌های گردشگری پاک و حلال ذکر کرد و گفت: گردشگری ایران بی‌نیاز از ویژگی‌ها و جاذبه‌های خارج از عرف و اخلاق است و با توجه به استقبال روزافزون کشور‌ها از گردشگری فرهنگی، با تعریف رویداد‌ها و بسته‌های سفر در این زمینه نیز می‌توانیم میزبان بخشی از گردشگران جهان باشیم. 

او شمار گردشگران ورودی به کشور را در سال گذشته 5 میلیون و 200 هزار نفر اعلام کرد و افزود: نظرسنجی از گردشگران ورودی نشان از رضایت آنان از فضای فرهنگی ایران دارد و در صورت بهبود زیرساخت‌ها و امکانات فیزیکی، در کنار تعریف و اجرای بسته‌ها و مسیرهای هدفمند، می‌توان مطلوبیت سفر به ایران را برای گردشگران خارجی بالا برد. 

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی رویدادهایی هم‌چون «تبریز 2018» را نشانگر اهمیت ایران از منظر فرهنگی و تاریخی دانست و اظهار کرد: ظرفیت بالای ایران برای میزبانی از چنین رویدادهایی، فرصت ارزنده‌ای برای معرفی داشته‌های گردشگری کشورمان به دیگران است. 

محب‌خدایی هم چنین رونق گردشگری داخلی را متاثر از برنامه‌ریزی ملی و استانی، هماهنگی دستگاه‌ها، استفاده صحیح از ظرفیت‌های منطقه‌ای، تعریف رویداد‌ها و بسته‌های فرهنگی دانست و گفت: نوروز امسال تجربه خوبی در این زمینه بود که در سایه همراهی مردم و دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات سفر شاهد رشد 20 درصدی سفرهای نوروزی، کاهش 50 درصدی شکایات و 132میلیون بازدید از موزه‌ها، اماکن و جاذبه‌های فرهنگی‌ تاریخی کشور بودیم. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43003

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر