مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان:

امسال در هر خانواده روستایی یک نفر بیمه خواهد شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به جزئیات عضویت روستائیان و عشایر در صندوق کشاورزان، روستائیان، گفت: به منظور کمک به قشر رسانه، خبرنگاران ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بیمه می‌شوند.

امسال در هر خانواده روستایی یک نفر بیمه خواهد شد

گیلان خبر: محمد رضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور، در حاشیه همایش سراسری مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در بندر جاسک با اشاره به اینکه به منظور کمک به قشر رسانه، خبرنگاران ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر بیمه می‌شوند، اظهار داشت: این افراد می‌توانند زیر پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایری قرار گیرند.

وی ادامه داد: برای تحقق برنامه بیمه کردن 3 میلیون و 400 هزار خانوار در کشور با هزینه 17 میلیارد ریال، امسال به ازای هر خانوار روستایی، یک نفر بیمه می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور بیان داشت: برای تأمین اجتماعی و مبارزه با فقر برنامه‌هایی به دولت ارایه شده که از یکی از این برنامه‌ها، تحقق بیمه شدن قشر بازمانده از بیمه‌ها است.

واعظ مهدوی گفت: وظیفه اصلی ما پوشش افراد بخش کشاورزی و روستاییان بوده، اما براساس قراردادی که با بهزیستی داریم ، بیمه زنان سرپرست خانوار هم مد نظر است.

وی تصریح کرد: زنان شاغل صیاد می‌توانند به عنوان بیمه گر اصلی، زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گیرند.

*عضویت یک میلیون و 640 هزار نفر در صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: یک میلیون و 640 هزار نفر عضو صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند.

واعظ مهدوی گفت: هر فرد با پرداخت 240 هزار تومان و داشتن حداقل 18 و حداکثر 50 سال سال سن می‌تواند به عضویت صندوق درآید.

وی با بیان اینکه دولت با پرداخت دو برابر این مبلغ فرد بیمه شده را حمایت می‌کند، تصریح کرد: صندوق برای حمایت از روستانشینان و سایر جوامع هدف شرایط عضویت را تسهیل کرده و بیمه شده می‌تواند با پرداخت یک سوم حق بیمه به عضویت صندوق درآید.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور تصریح کرد: در سال 1397 برنامه‌های اشتغال فراگیر، توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت و توسعه اشتغال حمایتی مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

 واعظ مهدوی افزود: بیمه روستاییان که رسالت و وظیفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است، توسط دولت پیگیری می‌شود و در حقیقت بازنشستگی، از کار افتادگی، فوت و درمان صندوق بیمه‌های اجتمایی روستاییان، خدمات‌ مهمی برای روستاییان و بیمه شدگان فراهم می‌کند.

وی افزود: این صندوق در نظام لایه بندی تأمین اجتمایی در لایه بیمه‌های پایه قرار دارد و دولت ضعف وجود کار فرما را برای روستاییان جبران می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور متذکر شد: هر چند دولت سهم کارفرما را پرداخت می‌کند اما اشتغال یکی از دغدغه های مهم دولتمردان است که روستایی باید شغل و در آمد داشته باشد تا بتواند سهم خود را پرداخت کند.

واعظ مهدوی عنوان کرد: بیمه اجتماعی خدمت ارزشمندی است که حداقل معیشت را برای مردم تامین می‌کند.

 وی افزود: کارگزار باید حوزه عملکرد خود را شناخته و افراد فاقد بیمه روستایی را شناسایی و افرادی ‌که فاقد هر گونه بیمه اجتماعی هستند را تحت پوشش قرار دهد.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: اقدام‌های مهمی از سوی دولت و نظام برای روستاییان و عشایر صورت گرفته که بیمه اجتماعی یکی از اساسی ترین کارهایی بود که پس از گذران سال‌ها از تأسیس آن، امروز به بار نشسته است.

واعظ مهدوی ادامه داد: نگرانی دوران کهنسالی روستاییان با طرح بیمه اجتماعی برطرف می‌شود و ساکنان روستاها می‌ توانند از خدمات بیمه اجتماعی که مبنای آن حمایت از روستاییان است بهره مند شوند.

وی ابراز داشت: آرمان‌ ها و سرمایه‌های انقلاب متعلق به همه ملت از جمله روستاییان است و این یاران باوفا، کم توقع و همیشه همراه انقلاب و نظام هستند؛ لذا باید تلاش شود تا بیشتر خدمات در روستاها ارایه شود و روستاییان از مراجعه به شهرها برای دریافت خدمات بی نیاز شوند.

همچنین محمد علی دشوارگر مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هرمزگان نیز در این همایش افزود: هفده هزار هرمزگانی برای استفاده از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی کلی، و بازماندگان عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان هستند.

وی با اشاره به فعالیت 13 ساله صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در هرمزگان، تصریح کرد: تاکنون 202 خانوار از مزایای بلند مدت صندوق بهره‌مند شدند.

دشوارگر با اشاره به اینکه پارسال شمار افراد بیمه شده در استان 34 درصد در مقایسه با سال 95 رشد داشت، خاطرنشان کرد: دولت برای اشتغال روستائیان تسهیلاتی با سود 5 درصد، 6 درصد و 10 درصد پرداخت می‌کند.

محمد احمدی فرماندار جاسک نیز در این همایش، گفت: بیمه اجتماعی روستاییان خدمتی ماندگار و بلند مدت است و توجه به آن حتی از خدمات عمرانی مهم تر است از این رو همه دهیاران و شوراهای اسلامی باید نسبت به این موضوع جدی تر عمل کنند.

وی افزود: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر براساس اصل 29 قانون اساسی و بهره مندی همه آحاد جامعه از تامین اجتماعی فعال شده است و باعث می شود تا از میزان مهاجرات روستاییان به شهرها کاسته شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43188

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر