بدقولی ۲ هفته‌ای برای ثبت‌نام کتب درسی

بر اساس بخشنامه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها، مقرر شده بود که ثبت‌نام کتب درسی از ۲۰ فروردین‌ماه آغاز شود اما اکنون بعد از گذشت ۲ هفته، هنوز امکان ثبت‌نام وجود ندارد.

بدقولی ۲ هفته‌ای برای ثبت‌نام کتب درسی

گیلان خبر: چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش به ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی می‌پردازد؛ به همین منظور سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به آدرس www.irtextbook.com و www.irtextbook.ir پیش‌بینی کرده است که ثبت‌نام‌ کتب درسی از طریق این سایت توسط والدین دانش‌آموزان یا مدیرمدرسه انجام می‌شود.

28 بهمن ماه سال گذشته، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بخشنامه‌ای به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها مبنی بر زمان‌بندی ثبت‌نام کتب درسی صادر کرد.

در این بخشنامه آمده است: در راستای موفق فروش و توزیع اینترنتی کتاب‌های درسی در سال تحصیلی قبل و همچنین توسعه دولت الکترونیک و شهروند الکترونیک و به منظور تسهیل دسترسی دانش‌آموزان به کتاب‌های درسی و نظارت نظام‌مند بر فرایند توزیع مواد آموزشی، ثبت سفارس و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی 98ـ97 دوره‌های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای، شاخه کاردانش و شاخه نظری رشته‌ معارف اسلامی و کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ار طریق سامانه  www.irtextbook.com و www.irtextbook.ir برابر جدول تقویم زمانی زیر انجام می‌شود.

بر همین اساس نیز ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها اقدام به اطلاع‌رسانی کردند و برخی ادارات نیز اخبار ثبت‌نام کتاب درسی را روی سایت اداره‌کل قرار دادند.

در تعدادی از مدارس هم به دانش‌آموزان اعلام شد که می‌توانند ثبت‌نام کتب درسی‌شان را از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی انجام دهند.

پدر یک دانش‌آموز به خبرنگار فارس گفت: معلم فرزندم، برگه‌ای را به وی داده است که بر اساس آن باید به سایت مراجعه کرده و کتاب‌های درسی سال آینده او را ثبت‌نام کنیم.

وی ادامه داد: اما وقتی به سایت www.irtextbook.com و www.irtextbook.ir مراجعه می‌کنیم، امکان ثبت‌نام وجود ندارد.

این موضوع را از طریق سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی پیگیری کرد؛ بررسی‌ها حاکیست ایجاد یک مشکل فنی موجب شده است که امکان ثبت‌نام کتب درسی فراهم نباشد.

سایت www.irtextbook.com و www.irtextbook.ir نیز امروز اعلام کرد: به اطلاع اولیای محترم و دانش‌آموزان گرامی می‌رساند سامانه در حال تغییر و به‌روزرسانی می‌باشد و به‌زودی بازگشایی خواهد شد.

حسین طلایی زواره معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در این خصوص، به خبرنگار ما گفت: خانواده‌ها کمی صبر کنند؛  ان‌شاءالله در اوایل اردیبهشت در خصوص سامانه اطلاع رسانی می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43369

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر