سخنگوی سازمان ثبت‌احوال اعلام کرد

نحوه دریافت «بن‌کارت» نمایشگاه کتاب/ استقرار ایستگاه‌های سیار صدور کارت ملی

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال جزئیات ارائه بن‌کارت‌های نمایشگاه کتاب از طریق کارت‌ ملی هوشمند را اعلام کرد.

نحوه دریافت «بن‌کارت» نمایشگاه کتاب/ استقرار ایستگاه‌های سیار صدور کارت ملی

گیلان خبر: سیف‌الله ابوترابی در مورد نحوه دریافت «بن‌کارت» نمایشگاه کتاب گفت: طرح دریافت بن‌های خرید کتاب از طریق کارت ملی هوشمند، کامل‌ترین و راحت‌ترین روش برای نمایشگاه کتاب امسال است.

وی افزود: روش استفاده اینگونه است که پس از تخصیص اعتبار به دارندگان کارت ملی هوشمند، امکان انجام تراکنش خرید با داشتن کارت ملی هوشمند روی پایانه‌های فروشگاهی و بدون نیاز به حضور کارت بانکی صورت می‌گیرد.

ابوترابی گفت: متقاضیان استفاده از این روش در گام اول باید دارای کارت ملی هوشمند باشند و در زمان ثبت نام در سامانه ثبت‌نام،  نحوه دریافت بن‌کارت خود را  کارت ملی هوشمند اعلام کنند.

وی ادامه داد:  پس از پایان مهلت ثبت‌نام در سامانه، اطلاعات مربوط به رمز اعتبار از طریق پیامک به شماره تلفن همراه فرد متقاضی مندرج در سامانه ارسال می‌شود.

ابوترابی  با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان ثبت‌احوال کشور و بانک شهر انجام شده گفت: اقدامات نرم افزاری آن توسط بانک شهر انجام شده و از خدمات کارت ملی هوشمند سازمان ثبت‌احوال استفاده می شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ایستگاه‌های سیار صدور کارت ملی هوشمند در نمایشگاه کتاب نیز برپا می شود تا متقاضیانی که کارت ملی هوشمند ندارند بتوانند در کمترین زمان ممکن کارت ملی خود را دریافت کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43393

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر