رئیس شورای شهر تهران:

شهرداری باید انتخاب شود که مسئولان نظام نظر منفی به آن نداشته باشند

رئیس شورای شهر تهران گفت: مهم‌ترین معیارها برای انتخاب شهردار این است که کارآیی داشته باشد و مسئولان نظام نسبت به شهرداری که انتخاب می‌شود،‌ نظر منفی نداشته باشد.

شهرداری باید انتخاب شود که مسئولان نظام نظر منفی به آن نداشته باشند

گیلان خبر: محسن هاشمی در حاشیه پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز از 20 نامزد شهرداری، 7 نفر برای ارائه برنامه‌های خود در شهرداری تهران انتخاب شدند.

وی ادامه داد: بر اساس حروف الفبا اسامی این افراد در صحن شورا اعلام شد و هریک از این نامزدها باید در صحن علنی برنامه‌های خود را ارائه دهند و سپس رأی‌گیری مجددی صورت می‌گیرد و دو نفر به عنوان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران انتخاب می‌شوند.

وی درباره معیارهای انتخاب شهردار گفت: مهم‌ترین معیار برای اعضا کارآیی بود و اینکه مسئولان نظام نسبت به شهرداری که انتخاب می‌شود، نظر منفی نداشته باشند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شهرداری که انتخاب می‌شود باید بتواند انسجام شورا و شهرداری را حفظ کند و رابطه خوبی با دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط داشته باشد.

هاشمی افزود: در شورای پنجم اساس برنامه سوم شهر تهران تصویب شد که ابلاغ نیز شده است، بنابراین این 7 نفر باید بر همان اساس برنامه‌های خود را اعلام کنند و اعضای شورای شهر در گرفتن برنامه‌ها بسیار جدی هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر شهردار منتخب شورا مورد تأیید قرار نگرفت، چه اقدامی صورت می‌گیرد گفت: در حال حاضر هیچ پیشگویی نمی‌توانیم انجام دهیم. گزینه‌هایی که برای شهرداری انتخاب شدند مورد احترام هستند و انتخاب شهردار به صورت غیرمستقیم و از سوی اعضای شورای شهر تهران که مردم به آنها رأی داده‌اند،‌صورت می‌گیرد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا جزو 7 نفر انتخاب‌شده نبوده‌اید،‌ گفت: بنده قبل از این رأی‌گیری، یک رأی‌گیری استمزاجی گرفته بودم، ولی اعضا دوست داشتند که در بین این 20 نفر باشم و قبول کردم که اسمم در آنجا باشد و نظر اعضا بود که امروز رأی لازم را نیاورم.

هاشمی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در جلسه هم‌اندیشی امروز افرادی جلسه را به نشانه اعتراض ترک کردند، گفت: کسی جلسه را ترک نکرده و ممکن است فردی کار خیری داشته و بیرون رفته باشد و مجدداً بازگشته است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه 7 نفری که انتخاب شدند تا چه حد با مشکلات شهر آشنا هستند، گفت: در میان این افراد وزیران و استانداران سابق حضور دارند و افرادی هم 8 ماه در شهرداری تهران کار کرده‌اند و اعضای شورای شهر بر اساس برنامه‌ای که ارائه می‌دهند و معاونینی که معرفی می‌کنند به آنها رأی خواهند داد.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بنده نگفته‌ام که تمایل به شهرداری تهران دارم، بلکه گفتم این توانایی را برای اداره شهر دارم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43397

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر