مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد

ارائه مکمل رایگان برای گروه‌های آسیب پذیر در کشور

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به کمبود برخی ریزمغذی‌ها در گروه های سنی مختلف گفت: به منظور ایجاد دسترسی عادلانه در خدمات سلامت برنامه مکمل یاری ریزمغذی‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود.

ارائه مکمل رایگان برای گروه‌های آسیب پذیر در کشور

گیلان خبر: زهرا عبدالهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری هفته سلامت در ایران با موضوع «پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا»اظهارداشت: درحال حاضر علاوه بر آموزش و مشاوره در پایگاه های سلامت و مراکز جامع، بحث مکمل یاری ها نیز مطرح است.

عبداللهی خاطرنشان کرد: به لحاظ کمبود برخی ریزمغذی ها در گروه های سنی در معرض خطر، این افراد باید مکمل هایی را دریافت کنند که در حال حاضر مکمل یاری ریز مغذی ها به صورت رایگان از طریق پایگاه های سلامت انجام می‌شود.

وی درخصوص ارائه مکمل ها و ریزمغذی ها به گروه های هدف گفت: گروه های آسیب پذیر بر اساس بخشنامه های موجود با مراجعه به خانه های بهداشت و پایگاه‌های سلامت مکمل ویتامین D، مکمل های قطره آهن، قطره AD و مولتی ویتامین برای تمام کودکان زیر دو سال به صورت رایگان دریافت می‌کنند و این برنامه در جهت دسترسی آحاد مردم به مکمل های مورد نیاز صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت  یادآور شد: زنان باردار و شیرده نیز تحت پوشش برنامه‌های مکمل یاری هستند و قرص های آهن، مولتی ویتامین حاوی ید و اسید فولیک به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43399

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر