مردم باید افتخار کنند که سپاه حافظ امنیت آنهاست

هاشمی گفت: اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به پایگاه و حمایت مردمی و نهادهای برخاسته از متن مردم است که این بالاترین سرمایه کشور است.

مردم باید افتخار کنند که سپاه حافظ امنیت آنهاست

گیلان خبر: سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در ششمین همایش فرماندهان بهداشت و سلامت سپاه پاسداران، اظهار کرد: در زمان دانشجویی، دو گروه بودیم، برخی به جهاد سازندگی رفتند و برخی دیگر به سپاه البته در تاسیس این دو نهاد ارزشمند فقط دانشجویان حضور نداشتند بلکه از اقشار مختلف حضور داشتند اما استخوان بندی اصلی آن، دانشجویان بودند.

وزیر بهداشت از سپاه و جهاد، به عنوان دو بال انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: اگر جهاد سازندگی امروز وجود داشت در حوزه اجرایی، کارنامه متفاوتی داشتیم البته نیروهای جهادی در بدنه دولتها در سالهای متمادی حضور داشته و دارند اما جهاد سازندگی، جوانمرگ شد.

قدرت هر کشور متکی به مردم است

وزیر بهداشت گفت: 40 سال پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهاد ارزشمند، مقدس، عزیز و فداکار با فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد و خوشحالیم که سپاه پاسداران در طول 40 سال گذشته، کارنامه درخشانی در خدمت به ایران و اسلام و مراقبت از انقلاب اسلامی، از خود به یادگار گذاشته است.

هاشمی تصریح کرد: امام خمینی(ره) آرزو داشت که پاسدار باشد و می فرمود اگر سپاه نبود، کشور هم نبود و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به پایگاه و حمایت مردمی و نهادهای برخاسته از متن مردم است که این بالاترین سرمایه کشور است.

وزیر بهداشت افزود: قدرت هر کشور متکی به مردم است به عنوان نمونه در دوران دفاع مقدس، اگر مردم حضور نیافته بودند، فقط چند روز در مقابل دشمن، دوام می آوردیم؛ امروز هم در دنیای ظلم و با بیدادگری مدرن، برخی کشورها از جمله ایران به صورت ناجوانمردانه تحت ظلم قرار گرفتند که نقش مردم به عنوان سرمایه های اصلی اجتماعی و پشتوانه امنیت کشور، بسیار مهم است.

هاشمی با بیان اینکه باید از مردم مراقبت کنیم، اضافه کرد: مردم باید افتخار کنند که سپاه، بسیج و ارتش در کشور حافظ امنیت آنهاست و آرزو کنند که فرزندان شان در این مجموعه ها قرار بگیرند و به کشور و انقلاب، خدمت کنند.

باور داشته باشیم تعداد افرادی که به آینده کشور علاقه مند وفادار هستند

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تمجید از اقدام انقلابی و تحسین بر انگیز خانم دکتر رزاقی آذر در دفاع از هویت تاریخی خلیج فارس در یک کنفرانس بین المللی در دبی، اظهار کرد: در جامعه پزشکی افراد جهادی زیادی وجود دارند نمونه آن خانم دکتر رزاقی آذر فوق تخصص غدد و متابولیسم است؛ این استاد دانشگاه علوم پزشکی در سخنرانی خود در یک سمینار علمی در دبی، دفاع جانانه ای از نام جاودانه خلیج فارس کرد و موضع انقلابی گرفت که باعث افتخار بوده و نمونه یک اقدام جهادی، انقلابی و ملی است.

هاشمی خاطرنشان کرد: باور داشته باشیم افرادی که به آینده کشور علاقه مند بوده و به قسمی که خورده اند، وفادار هستند، کم نیست.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از سپاه پاسداران به دلیل کمک به طرح تحول سلامت، ابراز امیدواری کرد که کمک ها و حمایت های سپاه از این طرح، همچنان ادامه داشته باشد.

هاشمی ارتباط دانشگاه های علوم پزشکی کشور با نیروهای مسلح را صمیمانه دانست و گفت: بسیاری از همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان عضو بسیج جامعه پزشکی هستند و در برنامه های آنها حضور فعال دارند.

وزیر بهداشت در پایان از بیماری های غیرواگیر به عنوان یکی از مشکلات کشور یاد کرد و گفت: نیروهای مسلح در اجتماعی شدن سلامت که یکی از اهداف وزارت بهداشت در سال 97 است، کمک کنند و نیروهای مسلح از جمله سپاه فرهنگ پیشگیری را از خود شروع کنند و این فرهنگ را به جامعه نیز تسری دهند.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 43417

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر