بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران

تعداد روزهای آلوده در سال جاری افزایش یافت

از ابتدای سال جاری تاکنون هوای کلان شهر تهران ۷روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته که این عدد در سال گذشته، ۴ روز بود.

تعداد روزهای آلوده در سال جاری افزایش یافت

گیلان خبر: در سال جاری 3روز هوای پاک و 26روز سالم بوده که این اعداد در سال گذشته برای روزهای پاک 9 و روزهای سالم 26روز بوده است. البته به واسطه ناپایداری‌های اخیر که شامل باد و باران‌های بهاری بوده، هوا هنوز به شرایط ناسالم برای همه نرسیده است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری (چهارشنبه) است و در برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه انتظار می رود. بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی در روز پنجشنبه، در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بین 5 تا 8 متربرثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی پیش بینی می شود. 

بر این اساس انتظار می رود وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران تا روز پنجشنبه در شرایط مطلوب قرار داشته باشد. همچنین دما تا روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت. با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جمعه، وزش باد شدید با بزرگی بین 8 تا 12 متربرثانیه و بارش خفیف و پراکنده باران در برخی ساعات دور از انتظار نیست.

 

 

منبع: فارس

کد مطلب: 43434

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر