رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۳.۱ دهم درصد زنان مستعد بیماری‌های روحی و روانی هستند

رئیس سازمان بهزیستی کشور اوضاع اقتصادی و اجتماعی را در افزایش بیماریهای روحی و روانی موثر دانست و گفت: ۳.۱ دهم درصد زنان در این زمینه مستعدتر از سایر افراد جامعه هستند.

۳.۱ دهم درصد زنان مستعد بیماری‌های روحی و روانی هستند

گیلان خبر: انوشیروان محسنی‌بندپی گفت: هر نوزادی که در خانواده متولد شد، از همان ابتدا با استرس و اضطراب مواجه می شود و در این راستا برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب ها در جامعه و یا کاهش ساعات آموزشی از سوی خانواده‌ها، دستگاه‌های مربوطه و آموزش و پرورش نیازمند بازنگری است.

وی افزود: بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است و پایمال شدن حقوق شهروندی، کاهش سرمایه اجتماعی و ضعف مهارت‌های زندگی باعث افزایش بیماری های روحی روانی می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: درصد بالایی از عوامل بروز بیماری‌ها به مسائل محیطی بر می‌گردد و سن و جنسیت نیز نقش موثری دارد، بطوریکه  3.1 دهم درصد زنان در این زمینه مستعدتر هستند و سالمندان در رتبه بعدی قرار دارند.

محسنی‌بندپی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، سلامت اجتماعی  بهبود یافته و به عنوان اولین راهبرد وضعیت سلامت در جامعه و کشور این است که به نظام سلامت و اجتماع توجه کنیم و سازمانهای مرتبط مانند وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و ... باید بستری مناسب برای تهیه و تدوین آن فراهم کنند.

وی با بیان اینکه ارتقای سلامت روان در گروه‌های هدف جامعه دنبال می شود گفت: زنان بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی بوده و باید آموزش های مرتبط و ارتقای وضعیت اقتصادی زنان را در دستور کار قرار داد به طوریکه ارتقای سلامت زنان راهبرد بعدی است.

محسنی افزود: زن سرپرست خانواده بیشتر در معرض آسیب است و همچنین در حوزه اشتغال نیز اگر شغل مناسب نباشد باعث بروز آسیب و بیماریهای روحی می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 2هزار مرکز مشاوره در3 سطح، از جمله آموزش ارتقای سلامت جامعه فعال هستند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43435

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر