در پی تقارن امتحانات دانش‌آموزان و ماه مبارک رمضان طی‌ نامه‌ای صورت گرفت

درخواست دانش‌آموزان: آقای وزیر! ساعت و زمان امتحانات را تغییر دهید

در پی تقارن امتحانات پایان سال و ماه مبارک رمضان، دانش آموزان انجمن های اسلامی سراسر کشور طی نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار تغییراتی در نحوه برگزاری امتحانات شدند.

درخواست دانش‌آموزان: آقای وزیر! ساعت و زمان امتحانات را تغییر دهید

گیلان خبر: دانش‌آموزان انجمن های اسلامی سراسر کشور طی نامه‌ای به سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، نکات خود را در خصوص تقارن ماه مبارک رمضان و برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه سال تحصیلی مطرح کردند.

در این نامه آمده است: ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه به‌ویژه میلاد با سعادت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تقدیر و تشکر بابت عنایات و زحمات جنابعالی، ما اعضای قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان سراسر کشور به عنوان پرچم داران جنبش

دانش آموزی در مدارس، نکاتی را پیرامون مباحث مطرح شده درباره تقارن ماه مبارک رمضان و برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه سال تحصیلی 97-96 تقدیم می داریم:

ماه مبارک رمضان فرصتی است که خداوند بلندمرتبه برای خودسازی بشر قرار داده است. این ماه، زمانی برای رهایی انسان از وابستگی‌ها و توجه به افق‌های تعالی بخش الهی می باشد. از سویی تحصیل علم و دانش به بهترین کیفیت، از تأکیدهای دین مبین اسلام و وظایف دانش‌آموزان مؤمن و انقلابی ایران اسلامی است و مقام معظم رهبری نیز «تهذیب»، «تحصیل» و «ورزش» را به عنوان سه اولویت مهم برای دانش‌آموزان تعیین کرده‌اند.

اما همانگونه که مستحضرید تقارن این ماه پربرکت با امتحانات، سبب می شود که دانش‌آموزان متدین ایران اسلامی که تحصیل و تهذیب را در کنار هم پیگیری می‌کنند، نتوانند کمال استفاده را از این فرصت ناب ببرند.

از سویی آنگونه که از مصاحبه های جنابعالی دریافته ایم، امکان برگزاری امتحانات قبل و بعد از ماه مبارک رمضان وجود ندارد، لذا موارد زیر به عنوان پیشنهاد تقدیم می شود:

1. امتحانات پایان سال تحصیلی، از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز شود.

2. فاصله بین امتحانات مختلف حداقل به دو تا سه روز افزایش داده شود تا امکان مطالعه بیشتری برای دانش آموزان روزه دار ایجاد شود.

3. ساعت برگزاری امتحانات از ساعات ابتدایی روز به 10صبح منتقل شود.

4. مدیران محترم مدارس موظف شوند محل برگزاری امتحانات و محل مطالعه دانش آموزان قبل از حضور در محل امتحان را به لحاظ تهویه، سرمایش و... مجهز نمایند.

5. تأکید شود تا معلمان و مربیان و به ویژه مدیران محترم مدارس که همواره راهنمای دانش آموزان عزیز بوده‌اند، فضای معنوی ماه مبارک رمضان را با فضاسازی مناسب و برگزاری برنامه های معنوی و قرآنی در مدارس حفظ نمایند و این تقارن سبب کمرنگ شدن این برنامه های تربیتی موثر در مدارس نباشد تا اهمیت این روزهای معنوی در ذهن دانش آموزان عزیز تبیین گردد.

6. زمان برگزاری امتحان دروس تخصصی و دشوار حتی المقدور در ایام قبل از حلول ماه مبارک رمضان و در دهه سوم اردیبهشت ماه برنامه ریزی گردد. مجددا از زحمات جنابعالی و همکاران محترمتان سپاسگزاریم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43436

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر