فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد

کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی از کشف اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران خبر داد.

کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران

گیلان خبر: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی سردار سرتیپ دوم پاسدار رحمت الهی با اعلام خبر کشف اشیا تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران گفت: «یگان حفاظت استان مازندران در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی و به‌محض کسب اخبار واصله از دوستداران میراث‌فرهنگی مبنی بر خریدوفروش و نگهداری مقادیری اشیای عتیقه در شهرستان بهشهر، اشیا مکشوفه را کشف و ضبط کرد.

رحمت‌الهی توضیح داد: یگان حفاظت ضمن تشکیل تیم ویژه عملیات نسبت به بررسی و شناسایی هویت افراد دخیل در امر قاچاق اشیاء تاریخی اقدام و با بهره‌گیری از ظرفیت حمایتی مراجع قضایی و انتظامی در بازرسی از منزل فرد مذکور تعداد 95 قلم شیء قدیمی و یک دستگاه فلزیاب را کشف و ضبط کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این راستا، ضمن رصد و پیگیری دقیق اخبار واصله در رابطه با قاچاق اشیای عتیقه، با اطلاع از خبر نگهداری مقادیری شی‌ء تاریخی در منزل یکی از ساکنین بومی شهرستان نکا، با اخذ حکم قضایی و مراجعه به محل تعداد 186 قلم شیء از منزل متهم کشف و ضبط شد و افراد دستگیرشده به‌همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی فرستاده شدند.

وی در پایان افزود: با توجه به اعلام نظر کارشناسان میراث‌فرهنگی استان، بخشی از اشیای مکشوفه دارای ارزش تاریخی و متعلق به عصر مفرغ و هزاره اول قبل از میلاد است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43468

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر