مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش:

آشنایی با مشاغل کشور در پرونده الکترونیکی دانش آموزان فراهم شد

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: در پرونده الکترونیکی دانش آموزان متوسطه اول، اطلاعات مربوط به مشاغل مختلف بارگذاری شد.

آشنایی با مشاغل کشور در پرونده الکترونیکی دانش آموزان فراهم شد

گیلان خبر: مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در حال حاضر برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول کشور که حدود 3 میلیون نفر هستند، پرونده الکترونیکی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به مشاغل کشور برای دانش آموزان و اولیای آنها آماده شد و در پرونده الکترونیکی دانش آموزان بارگذاری شده است.

شکوهی به هفته مشاغل که از اول اردیبهشت ماه آغاز شد و تا 7 اردیبهشت ماه ادامه داشت، اشاره کرد و گفت: دستورالعمل هفته مشاغل به استان ها ارسال شد و برنامه های متعددی را برای دانش آموزان اجرا کردیم.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه معرفی مشاغل در مدارس متوسطه اول کشور، افزود: ایجاد فضا برای شناخت فرصت های شغلی، توزیع بروشور و کتابچه معرفی مشاغل بین دانش آموزان، سخنرانی کارآفرینان برتر در جمع دانش آموزان و بازدید از مراکز تولیدی - صنعتی از جمله برنامه های هفته مشاغل بود.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش به آزمون رغبت و توانایی که در بهمن و اسفند ماه برگزار شد، اشاره کرد و ادامه داد: یک میلیون دانش آموز پایه نهم در این آزمون ها شرکت کردند که تحلیل آزمون ها انجام شد و نیم رخ تحصیلی - شغلی به دانش آموزان ارائه شد. 

وی تصریح کرد: 3 کتاب ویژه دانش‌آموزان، اولیای دانش‌آموزان و اولیای مدرسه درباره هدایت تحصیلی - شغلی تألیف شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43500

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر