فرماندار تهران اعلام کرد

نرخ بیکاری در تهران ۱۱.۵ درصد / برشمردن۴۰ مشکل جدی پایتخت

فرماندار تهران با بیان اینکه روزانه ٢٠٠ هزار نفر در شهر تهران تردد می‌کنند، گفت: سالانه ٧٠ میلیون سفر در تهران انجام می‌شود.

نرخ بیکاری در تهران ۱۱.۵ درصد / برشمردن۴۰ مشکل جدی پایتخت

گیلان خبر: عیسی فرهادی فرماندار تهران، روز دوشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تهران گفت: شهر تهران با حدود 9.5 میلیون جمعیت، حدود ٤٠ مشکل جدی دارد که باید رفع شود.

وی با بیان اینکه تهران در سرانه آموزشی، ورزشی و درمانی جایگاه مناسبی ندارد به طوریکه یکی از مناطق پر جمعیت تهران با ٣٠٠ هزار نفر فاقد حتی یک تخت بیمارستانی است، گفت: نرخ بیکاری تهران 11.5 درصد است و با توجه به سیل مهاجرت بیکاران به تهران و عدم وجود مکانیسمی برای کاهش مهاجرت، کاهش آن سخت است.

فرماندار تهران با بیان اینکه سرانه فضای سبز تهران ١٦ متر مربع است که اگر چه نسبت به میانگین کشوری خوب است اما برای آلودگی هوای تهران با وجود ٤ میلیون خودرو و ٣ میلیون موتورسیکلت ناکافی است.

فرهادی فرسودگی ٥٠٠ باب مدرسه از ٤٢٠٠ مدرسه را مشکل دیگر تهران ذکر کرد و افزود: ٢٥٠ مدرسه بالای ٦٠ سال قدمت دارند.

وی با بیان اینکه ٣٦٠٠ هکتار بافت فرسوده تهران مساله‌ای جدی است که باید برای آن اقدام کرد گفت: بررسی و ارزیابی مشکلات ١٤ منطقه تهران با حضور شورایاری ها و مسئولان تهران از جمله اقدامات فرمانداری تهران است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43567

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر