مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه:

خط 7 به 17 هواکش میان تونلی نیاز دارد

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه خط 7 مترو تهران از ورزشگاه تختی شروع و به میدان کتاب سعادت آباد ختم می‌شود، گفت: در مورد توسعه این خط دو پیشنهاد مبنی بر امتداد آن با شاخه غربی به سمت جنت آباد شمالی و با شاخه شرقی به سمت ولنجک مطرح است.

خط 7 به 17 هواکش میان تونلی نیاز دارد

گیلان خبر: علی امام با بیان اینکه خط 7 مترو تهران به طول 27 کیلومتر و شامل 22 ایستگاه است که از ورزشگاه تختی در افسریه شروع و به میدان کتاب در سعادت آباد منتهی می شود، گفت: 20 کیلومتر این خط با 8 ایستگاه در خرداد 96 افتتاح و در آبان‌ماه همان سال به دلیل مشکلات ایمنی تعطیل شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: تعطیلی این خط به دلیل ارتقاء سطح ایمنی صورت گرفت و دلیل اصلی و مهم تعطیلی نیز ایمنی این خط و تامین هواکش های میان تونلی و هواده های ایستگاه ها بود.

وی با تاکید بر اینکه طبق استانداردها حدفاصل هر ایستگاه باید یک هواکش میان تونلی و هر ایستگاه 3 هواده وجود داشته باشد که برای این خط 17 هواکش در طول مسیر طراحی شده است، تصریح کرد: در زمان افتتاح 13 کیلومتر از خط 7 ، حتی یک مورد هم هواکش، در مدار بهره برداری قرار نگرفته بود همچنین سیگنالینگ این خط نیز راه‌ اندازی نشده بود که آن هم در دستور کار قرار گرفته است.

 

امام در خصوص اینکه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 7 کیلومتر از این خط با 7 ایستگاه حدفاصل ایستگاه مولوی تا نواب صفوی در خرداد امسال افتتاح می شود، ادامه داد: 20 کیلومتر دیگر از این خط در فاز دوم تا پایان تابستان و فاز سوم برای تکمیل کار در نظر گرفته شده است. همچنین بهره برداری آن نیز تا پایان سال پیش بینی شده که در صورت تامین منابع مالی طبق زمان بندی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در مورد طرح توسعه خط 7 نیز عنوان کرد: در گذشته بررسی هایی برای ادامه این خط صورت گرفت که بر این اساس دو مسیر مطرح شد؛ یکی شاخه غربی از میدان کتاب به سمت جنت آباد شمالی و دانشگاه علوم تحقیقات و یکی دیگر شاخه شرقی به سمت نمایشگاه بین المللی و ولنجک که باید توسط مشاور طرح جامع حمل و نقل ریلی بررسی شده و پس از جمع بندی نهایی ابلاغ شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43670

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر