توسط فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) انجام شد

معرفی معاون امر به معروف و نهی از منکر جدید استان تهران

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص)‌ تهران بزرگ در جلسه شورای اداری استان تهران شکرالله حسن بیگی را به عنوان معاون امر به معروف و نهی از منکر استان تهران معرفی کرد.

معرفی معاون امر به معروف و نهی از منکر جدید استان تهران

گیلان خبر: سردار محمد یزدی فرمانده سپاه محمدرسول‌الله (ص) در جلسه شورای اداری استان تهران اظهار داشت: دلیل اصلی حضور بنده در این جلسه، بیشتر معرفی کردن امر به معروف و نهی از منکر است و بنده از طرف ستاد امر به معروف مأموریت دارم شکرالله حسن بیگی به عنوان معاون امر به معروف و نهی از منکر دولت در ستاد استان معرفی کنم.

وی افزود: موضوع امر به معروف و نهی از منکر بر هیچ کس پوشیده نیست، بحث جامعه اسلامی تنها نیست و در تمامی کشورها به نوعی تذکراتی داده می‌شود که به نوعی به امر به معروف و نهی از منکر ما شباهت دارد، همچنین در آیات قرآن و احادیث به موضوع امر به معروف و نهی از منکر توصیه شده است که از فروع دین است و به اندازه نماز یا در برخی اوقات مهم‌تر از آن است. 

سردار یزدی گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر در تهران مغفول مانده و تنها به مسئله حجاب به بدترین شکل انجام می‌شود به شیوه‌هایی که نه اسلام توصیه کرده و نه نظام اسلامی آن را قبول دارد. 

وی اظهار داشت: در ارتباط با مسائل اجتماعی توصیه‌های فراونی برای امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، ولی توجه کردن به آن مهم است. دشمنان می‌دانند که ما از چه راه و مسیری ضربه می‌خوریم و به اینکه امروز گرفتار چه موضوعاتی هستیم احاطه دارند. 

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص)‌ تهران بزرگ، در مبحث مسائلی که مردم با آن در برخورد هستند، گفت: باید کاری کنیم مردم در دستگاه‌های دولتی سریع‌تر به کار خود برسند، به عبارت دیگر، رضایت مردم از دولت نوعی امر به معروف است.  

وی افزود: اگر در 10 سال گذشته تمام فسادهای مالی را محاسبه کنیم، کمتر از 5 درصد بودجه کشور خواهد شد، در اکثر کشورها فساد مالی وجود دارد و این موضوع در کشور ما در حدی نیست که ما آن را بزرگ می‌کنیم. امروز جوانان ما نسبت به مسائل و موضوعات ملی عِرق دارند و همین موضوع برای دشمنان نگران‌کننده است. 

سرداری یزدی گفت: امروز ما کارگزاران نظام هستیم و باید کارکنان را به توجه به رعایت قانون سوق دهیم، همچنین اگر ناامیدی و خبرهای بد را وارد جامعه کنیم، چه اتفاقی برای نسل آینده خواهد افتاد. 

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص)‌ تهران بزرگ تصریح کرد: امروز برجام بر زمین مانده و توانسته با جو روانی‌اش با افکار عمومی کشورمان بازی کند که متأسفانه موفق شدند، باید در دستگاه‌های دولتی به این توجه کنیم که امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند به بهبود وضعیت کمک کند. 

وی خاطرنشان کرد: تأکید اسلام در زمینه امر به معروف و نهی از منکر است و مردم باید در این زمینه احساس مسئولیت داشته باشند، همچنین در اداره‌جات باید افراد صالحی وجود داشته باشد تا امر به معروف به نحو احسن اجرا شود. 

سردار یزدی در پایان گفت: ما نیز در بسیج و سپاه معصوم نیستیم، ممکن است اشتباه، تخلف و جرمی رخ دهد که ما سریعاً به آن رسیدگی می‌کنیم و موضوع را به دادگاه ارجاع می‌دهیم، مردم اگر اشتباهی از ما دیدند، ما با آغوش باز پذیرای شنیدن و پاسخگوی انتقادها هستیم و این مسئله را تأکید می‌کنم که اگر کسی مرتکب جرمی شود، به دلیل همکار بودن با ما از آن نخواهیم گذشت و به مراجع ذیصلاح معرفی می‌کنیم. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43718

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر