نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

خلاء یک نهاد مستقل در حوزه خانواده احساس می‌شود

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: نهادهای هم‌‌عرض در حوزه زنان و جوانان در کشور زیاد هستند که هریک متولی بخشی از امور هستند اما نهایتاً دستگاهی که بستر اجرای قوانین حوزه خانواده باشد وجود ندارد و این یک خلاء در کشور است.

خلاء یک نهاد مستقل در حوزه خانواده احساس می‌شود

گیلان خبر: علی وقف‌چی نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه اصلی ما ایجاد اشتغال برای جوان است، اظهار داشت: تا زمانی که بستر اشتغال برای جوانان فراهم نشود زمینه تشکیل خانواده نیز ایجاد نخواهد شد و خروجی این تجرد آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی خواهد بود به همین خاطر به دنبال یک طرح جامع برای اشتغال هستیم.

وی افزود: در دو جلسه گذشته فراکسیون خانواده مجلس بحث جرم‌زدایی از برخی عناوین مجرمانه است که همزمان در کمیسیون قضایی نیز روی آن کار می‌شود و هدف آن کاهش تعداد زندانیان است که به جوانان و نهاد خانواده کمک می‌کند.

وقف‌چی اضافه کرد: اگر برای هر فرد ایرانی یک شناسنامه مالی تشکیل دهیم می‌توانیم به میزان قابل توجهی از افزایش جرایم مالی پیشگیری کنیم و به تبع آن جرم‌زدایی نیز انجام می‌شود.

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس ادامه داد: باید نهادهای اجتماعی همچون وکیل خانواده و مشاور خانواده همچون پزشک خانواده در بین خانواده‌های ایرانی گسترش پیدا کند و فرهنگ‌سازی در این حوزه توسط نهادهای مسئول انجام شود.

وی تصریح کرد: نهادهای هم‌‌عرض در حوزه زنان و جوانان در کشور زیاد هستند که هریک متولی بخشی از امور هستند اما نهایتاً دستگاهی که بستر اجرای قوانین حوزه خانواده باشد وجود ندارد و این یک خلاء در کشور است. اگر یک ارگان مستقل در حوزه خانواده فعالیت کند قوانین این حوزه بهتر اجرا خواهد شد و از هرج و مرج نیز جلوگیری خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43803

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر