رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران:

مقابله شهرداری با سفید بالک‌ها/ همچنان این حشرات مهمان ناخوانده تهران هستند

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران گفت: مرتباً موضوع سفیدبالک‌ها در شهر تهران رصد می‌شود و در این خصوص 8 اقدام اساسی توسط سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و دیگر بخش‌های ذیربط انجام شده است.

مقابله شهرداری با سفید بالک‌ها/ همچنان این حشرات مهمان ناخوانده تهران هستند

گیلان خبر: زهرا صدراعظم نوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا با گرم شدن هوا شاهد حضور سفیدبالک‌ها در شهر تهران خواهیم بود،‌گفت: موضوع سفیدبالک‌ها یکی دغدغه‌های اصلی شهر تهران و محیط زیست است که در شورای پنجم آن را پیگیری کردیم و این حشرات از زمانی که هوا رو به گرمی می‌رود ظهور و بروز می‌کنند.

وی افزود: ما طی جلسات مکرری که با سازمان‌های بوستان‌ها و فضای سبز شهر داشتیم این موضوع را دنبال کردیم و مطالعات دقیقی در این خصوص انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه فراوانی سفیدبالک‌ها در سه منطقه تهران، بیشتر مشاهده شده است، گفت: این مناطق در مرکز تهران واقع شده‌اند و در سایر مناطق سفید‌بالک‌ها کمتر هستند. اقدامات مختلفی در طول سال گذشته به خصوص در فصل زمستان انجام شده است که قطع برگ‌ها، شاخه‌ها و هرس مناسب درختان بوده تا نسبت به کنترل سفیدبالک‌ها اقدام کنیم و امیدواریم در سال جاری با وضعیت خوبی در این خصوص مواجه‌ شویم.

صدراعظم نوری گفت: مرتباً موضوع سفیدبالک‌ها در شهر تهران رصد می‌شود و در این خصوص 8 اقدام اساسی توسط سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و دیگر بخش‌های ذیربط انجام شده است واین اقدامات از فیزیکی تا شیمیایی به صورت کامل انجام شده است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران گفت: یکی از مشکلاتی که در رابطه با این موضوع داریم در بعضی از نقاط شهر تهران فضای سبز و درختانی وجود دارد که امکان دسترسی به آنها به سختی انجام می‌شود، به عنوان مثال سفارت‌خانه‌هایی که در مناطق مرکزی تهران واقع شده، برای ورود به آنجا نمی‌توانیم به راحتی اقدام کنیم، بنابر این در این زمینه با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که باید نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

وی گفت: در حال حاضر سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران لیستی را تهیه کردند که به واسطه آن به فضاهای سبزی اشاره شده که سفیدبالک‌ها وجود دارند ولی دسترسی به آنجا به هر دلیل مهیا نیست.

صدراعظم نوری گفت: در حال حاضر سفیدبالک‌ها در درختان توت و زیتون وجود دارد که تا کنون سازمان پارک‌ها توانسته است نسبت به کنترل فراوانی آن اقدام کند و هنگامی که با فضای سبز غیرقابل دسترس مواجه می‌شود به نوعی این زنجیره اقدامات قطع می‌شود لذا امیدواریم از طریق سفارت خارجه در این خصوص بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران گفت: در کل اقدامات خوبی برای کنترل سفیدبالک‌ها انجام شده است و امیدواریم در سال جاری در این خصوص وضعیت مناسبی داشته باشیم و نگران‌کننده نباشد.

وی بیان داشت: قطعاً ما در سال جاری نیز با پدیده سفیدبالک‌ها مواجه خواهیم شد ولی این حشرات خیلی کمتر از سال‌های قبل خواهد بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43871

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر