مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی:

مجری‌های طرح تحول سلامت سازمان‌های بیمه‌گر را دچار مشکلات مالی نکنند

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: داروخانه‌های غیردانشگاهی مطالبات خود را تا پایان آبان‌ماه سال 1396 دریافت کرده‌اند و بقیه مطالبات آنها نیز برای پرداخت در دست اقدام است.

مجری‌های طرح تحول سلامت سازمان‌های بیمه‌گر را دچار مشکلات مالی نکنند

گیلان خبر: محمد خلخالی مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره بدهی این سازمان به داروخانه‌ها گفت: کل مطالبات سازمان بیمه به داروخانه مراکز دانشگاهی تا پایان خردادماه سال 1396 پرداخت شده است، همچنین داروخانه‌های غیردانشگاهی مطالبات خود را تا پایان آبان‌ماه سال 1396 دریافت کرده‌اند و بقیه مطالبات آنها نیز برای پرداخت در دست اقدام است.

وی درباره این سؤال که مشکلات درمانی با اجرای طرح تحول سلامت بیش از قبل شده است، گفت: این طرح یک طرح موفقی در کشور است و ممکن است مانند تمام طرح‌هایی که اجرا می‌شود دچار مشکلاتی باشد.

خلخالی ادامه داد: این طرح ملی است و همه باید کمک کنیم تا مشکلات این طرح برطرف شود. هنگام ابلاغ و اجرای این طرح همه ما و مسئولان اجرایی کلان در دولت وارد این حوزه شدیم و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در اجرای این طرح مشکلاتی به وجود آمد و هزینه‌های سنگینی بر دوش سازمان‌های بیمه‌گر وارد کرد.

وی اضافه کرد: اجراکنندگان طرح تحول سلامت باید تلاش کنند سازمان‌های بیمه‌گر دچار مشکلات مالی نشوند و پرداخت‌های آنان به مراکز درمانی به تعویق نیفتد.

خلخالی در پایان بیان داشت: این طرح باید کمک‌کننده باشد و نواقص و مشکلات موجود علی‌الخصوص بدهی‌های سنگین برطرف شود؛ همچنین امیدواریم از طرح‌های راهنماهای بالینی، خرید راهبردی، ارتباط با انجمن‌های پزشکی و... برای کمک به طرح تحول سلامت بهره‌برداری شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43889

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر