رئیس سازمان پزشکی قانونی:

تلاش جهت تولید کیت ژنتیک در ایران/ باید در رفع کمبودها خودکفا شویم

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به اینکه تولید کیت ژنتیک توسط دانشمندان ایرانی باید مدنظر قرار گیرد، گفت: رفع کمبودها جهت خودکفایی در کشور امری ضروری است.

تلاش جهت تولید کیت ژنتیک در ایران/ باید در رفع کمبودها خودکفا شویم

گیلان خبر: احمد شجاعی در مراسم رونمایی از دستاوردهای پژوهشی و محصولات دانش‌بنیان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اظهار داشت: مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، عمر فعال آن حدود 7 سال بوده و در این مدت به دستاوردهای زیادی رسیده‌ایم، همچنین این مرکز در گروه‌های مختلف فعالیت‌های علمی و مؤثری داشته که شامل چاپ و نشر مقالات، مجلات و تجهیزات پزشکی است. 

رئیس سازمان پزشکی قانونی افزود: به صورت عملی باید وارد عرصه رفع کمبودها جهت خودکفایی شویم و بر همین اساس نیازهای خود را به مرکز تحقیقات اعلام کرده و این مرکز نیازها را در داخل تولید می‌کند. 

وی به تولید کیت ژنتیک اشاره کرد و گفت:‌ در حال حاضر تولید این کیت در آمریکا انجام می‌شود که اگر نتوانیم در این زمینه خودکفا شویم، در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد، بنابراین دانشمندان باید تلاش کنند که در داخل کشور در این زمینه تولید داشته باشند. 

شجاعی بیان داشت: در کشور دستگاه‌های پیشرفته‌تر از این کیت را توانسته‌ایم تولید کنیم و ان‌شاءالله موفق خواهیم شد کیت ژنتیک را نیز تولید کنیم. 

رئیس سازمان پزشکی قانونی با تأکید بر اینکه مواد مصرفی که تاکنون از خارج تولید می‌شده و اکنون باید همه این موارد تولید آن در ایران مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی منبع عظیم اطلاعات است و انجام کارهای کاربردی در این حوزه می‌تواند بسیار ثمربخش باشد. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43919

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر