مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد خبر داد

افزایش اعتبار سبد غذایی مددجویان «مناطق محروم و مرزی» در سال جاری

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با اشاره به جزئیات خدمات رسانی به مددجویان در مناطق محروم و مرزی، گفت: امسال اعتبار سبد غذایی برای این دسته از مددجویان تحت حمایت به‌ صورت ویژه افزایش می‌یابد.

افزایش اعتبار سبد غذایی مددجویان «مناطق محروم و مرزی» در سال جاری

گیلان خبر: آذر اسماعیلی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با اشاره به جزئیات توزیع لوازم ضروری زندگی مدد جویان ساکن در مناطق محروم در سال گذشته، اظهار داشت: مددجویان مناطق محروم و مرزی در اولویت خدمت‌رسانی این نهاد هستند؛ ضمن اینکه سال گذشته با توجه به نیازسنجی انجام‌ شده از وضعیت زندگی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ساکن در مناطق محروم و مرزی کشور، 199 هزار قلم لوازم ضروری زندگی به ارزش 31 میلیارد تومان تهیه و توزیع شد.

وی ادامه داد: این اقلام شامل 10 هزار  و 900 بخاری گازی، 16 هزار و 700 منبع آب، 9 هزار آبگرمکن، هفت هزار و 900 دستگاه یخچال، 47 هزار پنکه و صد هزار بسته لوازم‌تحریر بود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با اشاره به اینکه در سال 95، 146 هزار قلم لوازم ضروری میان مددجویان مناطق محروم با اعتبار 17 میلیارد و 200 میلیون تومان توزیع‌شده بود، افزود: ارزش ریالی این اقلام در سال 96 نسبت به سال پیش از آن، حدود 90 درصد افزایش داشت.

اسماعیلی با بیان اینکه برخی از مدد جویان ساکن در مناطق محروم دچار فقر غذایی هستند، گفت: در نیمه دوم سال 96، هفت هزار و 500 سبد غذایی با اعتبار 750 میلیون تومان به مددجویان ساکن در مناطق محروم با ضریب 8 و 9 داده شد.

وی اعلام کرد: امسال اعتبار سبد غذایی برای این دسته از مددجویان تحت حمایت به‌صورت ویژه افزایش می‌یابد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با اظهار اینکه سال گذشته برای توزیع سبد غذایی میان مدد جویان ساکن در مناطق محروم از گروه‌های جهادی کمک گرفته شد، افزود: با توجه به‌ دقت و سرعت عمل این گروه، امسال نیز از توان گروه‌های جهادی استانی به‌ صورت هدفمند استفاده می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه برای تمرکز و دادن خدمات ویژه به مناطق محروم و مرزی کشور، 95 منطقه حاد محروم شناسایی‌شده است، بیان داشت: بر این اساس دبیرخانه گروه‌های جهادی در کمیته امداد تشکیل و این دبیرخانه رسیدگی به 35 منطقه حاد محروم را در دستور کار خود قرار داده است.

وی از راه‌اندازی سامانه‌ رصد نیازها و خدمات به مددجویان مناطق محروم خبر داد و گفت: این درگاه با هدف استفاده از توان خیّران و گروه‌های جهادی کشور برای هم‌افزایی برای رسیدگی ویژه به مددجویان مناطق محروم ایجادشده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با بیان اینکه یک‌ میلیون و 117 هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ساکن مناطق محروم و مرزی هستند، خاطرنشان کرد: بیشتر این افراد ساکن مناطق محروم با ضرایب 6 و 7 هستند که طبق برنامه کمیته امداد باید با خدمات مورد نیاز سطح اقتصادی این مددجویان به مناطق برخوردار نزدیک شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 43982

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر