مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی خبر داد

فعال‌سازی کارت الکترونیک سلامت در مراکز غیر ملکی تا سال آینده

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا سال آینده علاوه بر مراکز ملکی که به افراد تحت پوشش سازمان بدون دفترچه تأمین اجتماعی خدمات ارائه می‌دهند، مراکز غیرملکی نیز در حوزه درمان غیرمستقیم فعال خواهند شد.

فعال‌سازی کارت الکترونیک سلامت در مراکز غیر ملکی تا سال آینده

گیلان خبر: محمد خلخالی مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در خصوص کارت الکترونیک و هوشمند سلامت گفت: طرح کارت الکترونیک سلامت در حال حاضر در سه استان اصفهان، گیلان و یزد اجرایی شده است و افزودن 7 استان دیگر به این تعداد در برنامه‌های سال جاری قرار دارد. 

وی در ادامه افزود: در سال جاری علاوه بر اجرای طرح کارت الکترونیک سلامت در 7 استان دیگر این طرح در 3 استان ابتدایی تقویت خواهد شد. همچنین امیدواریم تا سال آینده در تمام کشور این طرح اجرایی شود. 

خلخالی اظهار داشت: با اجرای طرح کارت سلامت تا سال آینده علاوه بر مراکز ملکی، مراکز غیرملکی سراسر کشور نیز بدون دفترچه‌هایی که در حال حاضر وجود دارند،‌ خدمات ارائه می‌کنند؛ سازمان تأمین اجتماعی علاوه بر صدور کارت سلامت و حذف دفترچه به فکر تبدیل این کارت به کارت هوشمند سلامت است. 

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در ادامه گفت: با اجرای طرح کارت هوشمند سلامت بیمارانی که به مراکز درمانی، آزمایشگاه، داروخانه یا... مراجعه می‌کنند، اطلاعاتشان ثبت می‌شود و سابقه بیماری، واکسیناسیون، عمل‌ جراحی، داروی تجویزشده یا هر مورد مربوط به بیماری‌اش درون این کارت جای می‌گیرد. 

وی در ادامه افزود:‌ با ایجاد کارت هوشمند الکترونیک سلامت می‌توان آمار و اطلاعات مناسبی از حوزه‌های مختلف بیماری‌ها به دست آورد. همچنین می‌توان از مصرف داروها، تعداد مراجعه بیماران، عکسبرداری، سی‌تی‌اسکن و درنهایت پیشگیری از بیماری‌ها اطلاعات مناسبی ثبت کرد.

خلخالی اظهار داشت: با استفاده از اطلاعات ثبت‌شده در کارت هوشمند می‌توان تحقیقات آماری انجام داد. می‌توان اپیدمی بیماری‌ها در مناطق مختلف را تشخیص داد و در جهت رفع مشکلات برآمد. همچنین در زمینه احداث بیمارستان و اعزام نیرو به درمانگاه‌ می‌توان از این کارت استفاده کرد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در پایان گفت: امیدواریم به‌زودی علاوه بر مراکز ملکی که به افراد تحت پوشش سازمان بدون دفترچه تأمین اجتماعی ارائه خدمت می‌دهد، مراکز غیرملکی نیز در حوزه درمان غیرمستقیم فعال شوند و انجام امور را آسان کنند. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44053

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر