وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

حمایت از کالای ایرانی موضوعی ملی و اعتقادی است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بالابردن قدرت خرید کالای ایرانی کاری مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت است، گفت: حمایت از کالای ایرانی موضوعی ملی و اعتقادی است که باید تصمیماتی برای آن اتخاذ کنیم.

حمایت از کالای ایرانی موضوعی ملی و اعتقادی است

گیلان خبر: علی ربیعی در نخستین هم‌اندیشی ارائه راه‌کارها برای حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: ذائقه و نگاه ملی را باید از طریق رسانه‌ها در جامعه تغییر دهیم.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی گفت: ٤٠ نفر از کارآفرینان را مصاحبه کیفی کردیم و فعالیت آنها را دسته بندی کردیم و فضای بهبود کسب و کار را به صورت رسته ای دنبال می کنیم.

ربیعی با تأکید بر اینکه ما ممنوع‌الخروجی بابت بدهی به تأمین اجتماعی نداریم، گفت: مورد قاچاق زیاد داشته‌ایم، اما اگر در مواردی چون پوشاک حرکت جهادی کنیم، اشتغالزایی مناسبی صورت می گیرد با این حال بررسی ها نشان می دهد که ایرانیها عمدتا از کالای ایرانی استفاده می کنند.

ربیعی امنیت سرمایه گذاری، تثبیت بازار و ممانعت از قاچاق را از جمله برنامه های دولت برشمرد و گفت: باید در زمینه تولید هم نگاه تجاری تغییر کند، تولیدکنندگان درازمدت به فعالیتشان نگاه کنند و تغییرات فناوری ما باید زود به زود انجام شود و قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکل دار بودن شرکت های صادراتی گفت: بازار آسیای میانه را به همین دلیل از دست دادیم که نیاز داریم صنوف، اتحادیه ها و زنجیره های قویتر صادراتی تشکیل دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44122

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر