مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران:

دلایلی که نباید در ماه رمضان زولبیا و بامیه بخورید

مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران با اشاره به دلایلی که نباید زولبیا و بامیه مصرف کرد، گفت: بهتر است افراد انرژی دریافتی خود را از مواد نشاسته‌ای تأمین کنند.

دلایلی که نباید در ماه رمضان زولبیا و بامیه بخورید

گیلان خبر: برلیانت بزرگمهر در ارتباط با مصرف زولبیا بامیه در ماه مبارک رمضان اظهار داشت‌: این ماده غذایی نوعی قند ساده به شمار رفته که سریع جذب خون و قند خون را افزایش می‌دهد که پس از آن انسولین ترشح و قند خون را کاهش می‌دهد.

وی افزود: برخی از مواد غذایی همچون زولبیا بامیه به غیر از شکر هیچ خاصیت دیگری نداشته در حالی که خرما  یک میوه به شمار رفته و حاوی موادی همچون پتاسیم است البته در مصرف آن نباید افراط شود چرا که چاقی را به همراه خواهد داشت.

مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران گفت:‌زولبیا بامیه طرز تهیه و طبخ آن نیز می‌تواند عوارضی را برای مصرف‌کننده به همراه داشته باشد چرا که ممکن است روغنی که در این ماده غذایی سرخ شده چندین بار سرد و مجدد مورد استفاده قرار گیرد.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: مصرف زولبیا بامیه نیز برای سلامت دندان‌ها مضر بوده ومی‌تواند سبب پوسیدگی شود. بنابر این روزه‌داران بهتر است در ماه مبارک رمضان و البته سایر روزها انرژی دریافتی خود را از مواد نشاسته‌ای و نه قندی دریافت کنند. که این مواد نشاسته‌ای شامل نان،‌ برنج، ماکارونی و ... است.

بزرگمهر خاطرنشان کرد: قند مواد نشاسته‌ای به تدریج وارد خون شده بنابر این برای سلامت بدن بهتر است.

وی با بیان اینکه مصرف زولبیا بامیه می‌تواند به دلیل قند بالا چاقی را به همراه داشته باشد گفت:‌مصرف میوه، سبزیجات و لبنیات در ماه مبارک رمضان برای حفظ و تأمین آب بدن امری ضروری است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44255

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر