امینی فرد عنوان کرد

گسترش چتر حمایتی مجلس برای کمک به بیماران خاص

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس در طی تعیین بودجه ۹۷ ردیفی را برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج تعیین کرده است.

گسترش چتر حمایتی مجلس برای کمک به بیماران خاص

گیلان خبر: محمد نعیم امینی فرد در واکنش به انتشار خبری از سوی مدیرعامل انجمن حمایت از مبتلایان به دیستروفی ایران مبنی بر مهاجرت بیماران «اس ام ای» به خارج از کشور بدلیل نبود دارو گفت: به صورت موردی امکان مهاجرت این بیماران وجود دارد، کما اینکه شاید در بین افرادی که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند افراد مبتلا به ام اس هم وجود داشته باشند، اما اینکه فقط به دلیل درمان این بیماری به این امر مبادرت ورزیده باشند امر محالی است.

تاکنون گزارشی از مهاجرت بیماران مبتلا به ام اس به دلیل کمبود دارو ارائه نشده است

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه مولفه‌های متنوعی در تصمیم برای مهاجرت تاثیرگذار هستند، کما اینکهمهاجران ممکن است انتظاراتی از وطن خود داشته باشند که برآورده نشده باشد، بنابراین برای بهره‌مندی از امکانات مورد نظرشان به سایر کشورها مهاجرت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته تاکنون برای علل مهاجرت مبتلایان به ام اس مطالعه‌ای صورت نگرفته است، بنابراین اگر فردی در این زمینه تحقیقاتی انجام داده که در پی آن مشخص شده افرادی تنها به دلیل تامین داروی ام اس به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، نتیجه آن را به ما گزارش دهد.

امینی فرد با اشاره به تعیین ردیف خاص در بودجه 97 برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج تاکید کرد: امسال در بودجه منابع نسبتا خوبی را برای بهبود شرایط بیماران مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج پیش‌بینی کرده‌ایم به ویژه بیماری ام اس از جمله بیماری‌هایی بوده که درمصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 97 مورد تاکید واقع شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، یادآورشد: پیش از این نیز یک ردیفی برای بیماران صعب‌العلاج از سوی وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجهپیش‌بینی شده است، ضمن اینکه با توجه به گسترش چتر حمایتی مجلس برای کمک به این بیماران لازم است سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت نسبت به اصلاح موافقتنامه در جهت تخصیص ردیفی به بیماران صعب العلاج اقدام کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، به خانه ملت گفت: ما امسال در مجلس تاکید کردیم حتما 10 درصد از بودجه هدفمندی یارانه‌ها به وزارت بهداشت اختصاص داده شود، چرا که سال‌های گذشته به میزان بسیار پایین تخصیص داده شد، بنابراین هر چند فرصت قانونی کمیسیون تلفیق بودجه 97 به اتمام رسیده است، اما کمیسیون بهداشت به عنوان سیاستگذار اصلی حوزه درمان باید در جهت تحقق این مهم با استفاده از ابزارهای نظارتی که دارد به این وزارتخانه کمک کند تا با سازمان برنامه و بودجه برای اصلاح ردیف بودجه بیماری های صعب العلاج اقدام کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44283

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر