لذت یادگیری حتی در روزهای بیماری در «مدرسه امید»

اجرای طرح «مدرسه امید» برای دانش‌آموزان بیمار، نه تنها از عقب افتادگی تحصیلی این دانش‌آموزان جلوگیری کرد بلکه موجب تسریع در روند بهبودی آنها شده است.

لذت یادگیری حتی در روزهای بیماری در «مدرسه امید»

گیلان خبر: سال‌ها پیش وقتی دانش‌آموزان دچار بیماری یا کسالت شدیدی می‌شدند در روزهایی که در بستر بیماری به خصوص در بیمارستان بودند، از درس و مشق دور می‌افتادند و همین فاصله موجب می‌شد پس از بهبودی با مشکل عقب‌افتادگی درسی مواجه شوند؛ مشکلی که حتی برخی دانش‌آموزان را از نظر درسی یک سال از همکلاسی‌های خود عقب می‌انداخت.

*** ایجاد «مدرسه امید»

 اما از 4 سال قبل در بیمارستان کودکان دکتر شیخ استان خراسان رضوی طرحی اجرا شد که این روزها نشان می‌دهد اجرای این طرح نه تنها از عقب افتادگی تحصیلی جلوگیری می‌کند بلکه موجب تسریع در روند بهبودی دانش‌آموزان می‌شود.

در این سال ها تعدادی از معلمان استان خراسان رضوی به صورت داوطلبانه به بیمارستان دکتر شیخ می‌آیند و به دانش‌آموزان درس زندگی می‌آموزند.

 در بیمارستان هم اتاقی برای کلاس درس دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است که آنها نام این فضا را «مدرسه امید» گذاشته‌اند‌.

تاکنون بیش از 200 کودک و نوجوان بیمار در مدرسه امید تحصیل ‌کردند و هم‌اکنون 10 فرهنگی نیز به صورت داوطلبانه به آنها درس می‌دهند.

***معلمانی که داوطلبانه به دانش‌آموزان بیمار درس می‌دهند

چند روز پیش قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و معاون آموزش ابتدایی این اداره کل با حضور در بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ مشهد از کلاس درس مستقر در این بیمارستان بازدید و از دانش‌آموزان در بستر بیماری عیادت کردند.

وی در جریان این بازدید با معلمانی که به صورت داوطلبانه در این کلاس درس و در ساعات غیر از تدریس موظف خود به دانش آموزان خدمات آموزشی و پرورشی ارائه می‌کنند گفت‌و‌گو کرد و حرکت انسان دوستانه آنها را ستودنی و قابل تقدیر دانست.

خدابنده همچنین ضمن آرزوی سلامتی برای دانش‌آموزانی که در بستر بیماری هستند،اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان متولیان دستگاه تعلیم و تربیت این است که در تمامی شرایط، زمینه تحصیل را برای همه دانش‌آموزان فراهم کنیم و جای خوشحالی است که امروز با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیمارستان دکتر شیخ، «مدرسه امید» ویژه دانش‌آموزان بیمار در این مرکز درمانی چهارمین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد.

*** تحصیل 200 دانش‌آموز در «مدرسه امید»

ابوالحسن حقیقی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در جریان این برنامه با اشاره به اینکه 10 فرهنگی به صورت داوطلبانه آموزش به این دانش‌آموزان را برعهده گرفته‌اند، اظهار کرد: در طی چهار سالی که از فعالیت «مدرسه امید» در بیمارستان دکتر شیخ مشهد می‌گذرد بیش از 200 دانش‌آموز در این مرکز به فعالیت‌های تحصیلی خود ادامه می‌دادند و خوشحالیم که بنا به اعلام مدیران بیمارستان فعالیت این کلاس درس موجب تسریع در روند درمان کودکان و نوجوانان در بستر بیماری و افزایش روحیه آنها شده است.

 امیدواریم چنین طرح‌هایی در تمام بیمارستان‌هایی که کودکان در آنها بستری هستند، اجرا شود تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل علم و دانش عقب نماند؛ ضمن اینکه روزهای آموزش موجب تسریع در روند بهبودی آنها شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44369

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر