گزارشی از خدمات مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره) در هفته اکرام

از ثبت نام ۱۲۰۰ حامی کودکان «ایتام» تا کمک یک میلیارد تومانی برای تهیه جهیزیه ۱۰۰۰ نوعروس

ادارات و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران در هفته جاری خدمات متنوعی به مددجویان ارائه دادند؛ از بهره ‌مندی ۴۰۰ روزه اولی در ورامین از خوان رمضان تا کمک یک میلیارد تومانی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه به ۱۰۰۰ نو عروس.

از ثبت نام ۱۲۰۰ حامی کودکان «ایتام» تا کمک یک میلیارد تومانی برای تهیه جهیزیه ۱۰۰۰ نوعروس

گیلان خبر: ادارات و مراکز کمیته امداد استان تهران در طی هفته جاری خدمات متنوعی به مددجویان ارائه دادند.

*توزیع 107 پرس غذای گرم بین مددجویان کمیته امداد منطقه 4 توسط یکی از حامیان خیّر

مجید برزگر رئیس کمیته امداد منطقه 4 تهران با بیان اینکه از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون خیران و حامیان در منطقه 4 نست به امور نیازمندان و فقرا بی تفاوت نبوده‌اند، گفت: یکی از حامیان خیر 107 پرس غذای گرم به ارزش 17 میلیون تومان بین مددجویان توزیع کرد.

وی به دیگر اقدامات انجام شده برای نیازمندان در ماه رمضان اشاره کرد و ادامه داد: چهار نفر دیگر از حامیان، 190 نفر از مددجویان را به صرف افطاری در تالارهای مختلف دعوت کردند که در مجموع بیش از 18 میلیون تومان هزینه کردند.

برزگراضافه کرد: همچنین یکی دیگر از حامیان نوع دوست، 32 سبد کالا به ارزش چهار میلیون 800 هزار تومان به خانوارهای تحت حمایت اهدا کرد.

 

 

*کمک یک میلیارد تومانی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه به طرح هر مسجد یک جهیزیه

طی تفاهم‌نامه‌ای که بین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و کمیته امداد استان تهران منعقد شد، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه یک میلیارد تومان به طرح هر مسجد یک جهیزیه اختصاص داده و برای تهیه جهیزیه 1000 نوعروس نیازمند پرداخت می‌کند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، اجرای این طرح همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) آغاز شد. این طرح با محوریت مساجد و خیریه حضرت رقیه (س) اجرا می‌شود.

*ثبت نام 1269 حامی جدید در طرح اکرام ایتام و محسنین

محمد هادی سیف معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه در نیمه اول ماه رمضان و با ایجاد پایگاه‌های جذب حامی هزار و 169 خیر برای عضویت در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران ثبت نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد 896 نفر برای حمایت از فرزندان محسنین و 373 نفر برای حمایت از ایتام اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مجموع و با اعلام آمادگی این خیران هزار و 444 نفر از ایتام و فرزندان محسنین از حمایت این افراد بهره مند می‌شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران به پایگاه‌های جذب حامی در شهر تهران اشاره و بیان کرد: پایگاه جشن رمضان در بوستان گفت‌وگو، حرم امامزاده صالح، حرم شاه عبدالعظیم حسنی در شهرری، مصلای تهران و در تمام شهرستان‌ها پایگاه‌های جذب حامی دایر است.

سیف افزود: منطقه 20 (شهرری) با جذب 191، شهر قدس 95 و بهارستان با 58 حامی بیش‌ترین جذب را در نیمه اول ماه مبارک رمضان داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 20 هزار یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، گفت: 75 هزار حامی خیر و نوع دوست از ایتام و فرزندان محسنین حمایت می‌کنند.

سیف یادآور شد: حامیان نوع دوست طرح اکرام ایتام و محسنین در استان تهران سال 96 بیش از 60 میلیارد و 625 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

*بهره مندی 400 روزه اولی در شهرستان ورامین از خوان گسترده رمضان

سلیمان رنجبر، رئیس کمیته امداد شهرستان ورامین با بیان اینکه با کمک 12 میلیون تومانی خیران 400 نفر از روزه اولی‌های عضو طرح اکرام و ایتام از سفره افطار بهره مند شدند، گفت: علاوه بر افطار، توزیع سبد کالا، توزیع گوشت گرم، کمک های نقدی و اقدامات دیگری برای خانواده های تحت حمایت انجام شده است.

وی به توزیع سبدهای کالا اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای ماه رمضان تاکنون 96 سبد کالا به ارزش 22 میلیون و 124 هزار تومان بین خانوارهای تحت حمایت توزیع شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان ورامین اضافه کرد: 37 خانوار از گوشت گرم به ارزش دو میلیون 600 هزار تومان بهره مند شدند.

رنجیر با بیان اینکه خیریه‌ها نیز به مددجویان کمک‌هایی داشته‌اند، گفت: 33 میلیون 130 هزار تومان از طرف خیریه‌های شهرستان برای امور مددجویان کمک شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44392

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر