یک حقوقدان برجسته کشور:

پیوستن به CFT یک بهانه از سوی غربی‌هاست مانند موضوعات حقوق بشری و موشک سازی

یک حقوقدان برجسته کشور گفت: بحث پیوستن به کنوانسیون CFT و متعاقب آن مبارزه با تامین مالی تروریسم یک بهانه مطرح شده از سوی غربی هاست در کنار سایر بهانه ها همچون موشک سازی و حقوق بشر و موارد دیگر.

پیوستن به CFT یک بهانه از سوی غربی‌هاست مانند موضوعات حقوق بشری و موشک سازی

گیلان خبر: مومنی راد در نشست خبری بررسی پیامدهای حقوقی الحاق به کنواسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم CFT که به همت پژوهشکده حقوق بین الملل سازمان بسیج حقوقدانان برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: این کنوامسیون در سال 1999 در مجمع عمومی تصویب شد و از سال 2002 لازم الاجرا شد.

وی ادامه داد: براساس این لایحه تدوینی از سوی دولت مجلس در این ازمون قرار گرفته که ایا به این لایحه بپیوندیم یا خیر.

مومنی راد گفت: کارگروه اقدام مالی برای انکه بتواند اهداف خپد را پیش ببرد ایین نامه هایی را تدوین میکند و سپس به کشورها ارایه میکند.

وی افزود: اولاً باید موضوع پیوستن به این کنوانسیون مورد بررسی قرار گیرد و ثانیا باید بررسی شود ما در کجای نظم حقوقی جهان قرار داریم.

این حقوقدان کشور گفت: ما چهل سال قبل انقلابی در کشورمان رخ داد که ساختارشکنی کرده و با نظم نوین سیاسی و حقوقی جهان مقابله کرد و اندیشه برگرفته شده از فقه شیعی به دنیا ارایه شد.

وی ادامه داد: نظام ما شکل گرفت و برخلاف همه توطئه ها پا گرفت و در استانه چهل سالگی قرار دارد در حالیکه همه دنیا قصدشان براندازی این نظام هستند و اینها دلیلش این است که ما نظم خود ساخته غربی ها را برهم زدیم.

مومنی راد گفت: دشمن دنبال این هدف است که با جهانی سازی لیبرالیسم آن را در جهان پایدار کند در حالی که دیدگاه اسلام ان هم قرائت شیعی از اسلام مخالف صد در صد این نگاه است.

این حقوقدان کشور گفت: نظام سلطه جهانی با ابزارهای خودش از جمله موضوعات حقوق بشری و مسایل حقوقی و براندازی های اول انقلاب تلاش میکند نظام را سرنگون کند و باید حواسمان به این خواست قلبی دشمنان باشیم.

مومنی راد گفت: بحث پیوستن به کنوانسیون CFT و متعاقب ان مبارزه با تامین مالی تروریسم یک بهانه مطرح شده از سوی غربی هاست در کنار سایر بهانه ها همچون موشک سازی و حقوق بشر و موارد دیگر.

وی ادامه داد: اگر ساختار حقوقی جهان یک ساختار دارای استقلال و یک ساختار غیروابسته بود میتوانستیم به آن اعتماد کنیم اما همه می دانیم که نظام حقوقی جهان متاثر از امریکا و سایر سلطه گران است.

این حقوقدان برجسته کشورمان گفت: این همه کودک هر روز در یمن و غزه و جای جای دیگر جهان کشته می شوند که پشت این جنگها و تخاصم عربستان وجود دارد حالا از ان طرف نگاهی بیاندازید به قراردادهای تسلیحاتی عربستان با امریکا.

وی افزود: همین سرنخ ساده به ما نشان میدهد که چرا هیچ گاه عربستان از سوی نهادهای حقوق بشری مورد مواخذه قرار نمیگیرد و هیچ کسی به او نمیگوید چه میکند!

مومنی راد گفت: آمریکایی ها ابتدا اسم ایران را در لیستهای سیاه خودشان قرار میدهند و سپس قوانین داخلی خودشان را برمبنای ان لیست و فهرست تغییر می دهند و در نهایت اجازه می دهند هر فردی که دلش خپاست بیاید در یک دادگاه برعلیه ایران اقامه دعوا کند و نتیجه اش بشود بلوکه کردن اموال ایران.

وی ادامه داد: هیچ تردید نیست که دشمن به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و از بیان چنین کنوانسیون هایی هدفی ندارد جز رسیدن به همین خواسته نامشروع خود و حالا باید از دولتمردان پرسید چرا ما حاضر میشویم دست خود را ببندیم.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44456

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر