معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام کرد

چهار شیوه پرداخت غیر حضوری «زکات فطره» از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) چهار شیوه پرداخت غیرحضوری زکات فطره از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) را اعلام کرد.

چهار شیوه پرداخت غیر حضوری «زکات فطره» از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)

گیلان خبر: علی‌محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به  اینکه مردم در سال 96 بیش از 100 میلیارد تومان فطریه و کفاره به پایگاه‌های کمیته امداد مستقر در سطح شهر یا مساجد پرداخت کردند،خاطرنشان کرد: مبالغ جمع‌آوری‌شده فطریه از شهری به شهر دیگر منتقل نمی‌شود و در میان نیازمندان همان منطقه توزیع می‌شود.

وی با اعلام اینکه هم‌زمان با برگزاری عید سعید فطر 60 هزار پایگاه‌ کمیته امداد زکات فطره روزه‌داران را جمع‌آوری می‌کند، گفت: مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌ سنا، تلفن نیکوکاری (0968877)، شماره‌گیری #1*8877* یا مراجعه به سایت www.emdad.ir زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد تاکید کرد: برای پیش‌گیری از کلاهبرداری‌های احتمالی در فرآیند جمع‌آوری وجوه زکات فطره، صندوق‌های تعبیه شده در پایگاه‌ها دارای نشان شورای زکات است.

ذوالفقاری از جذب 60 هزار حامی برای دو طرح اکرام «ایتام» و «محسنین» در ماه رمضان خبر داد و افزود: در این مدت علاوه بر اطعام نیازمندان با کمک خیران، امکان فروش محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد در بازارچه‌های جشن رمضان نیز فراهم شد.

وی به رشد قابل‌توجه مشارکت‌های مردمی در ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: مشارکت‌ مردمی در زمینهٔ پرداخت صدقه و زکات و حضور در طرح اکرام ایتام و محسنین در دو ماهه نخست امسال، 179 میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه بیشترین جذب کمک‌های مردمی را استان‌های تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و آذربایجان شرقی داشتند،اعلام کرد: برای دریافت نرم‌افزار اپلیکیشن «سنا» باید عدد 3 را به شماره 30003333 ارسال کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44489

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر