معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گلستان مطرح کرد

مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی «دعوت به نماز» تا ۳۰ مهرماه

جشنواره ملی «گلدسته سرو» با موضوع دعوت به نماز به میزبانی آموزش و پرورش گلستان برگزار می‌شود که مهلت ارسال آثار تا ۳۰ مهرماه است.

مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی «دعوت به نماز» تا ۳۰ مهرماه

گیلان خبر: جشنواره ملی «گلدسته سرو» با موضوع دعوت به نماز به میزبانی آموزش و پرورش گلستان برگزار می‌شود.

سید علی حسینی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گلستان در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از اساسی‌ترین راه‌های انتقال ماندگار آموزه‌های دینی و فرهنگ غنی اسلام، استفاده از ابزار هنر است، لذا بر اساس ساحت تعلیم و تربیت زیباشناختی و هنری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، جشنواره گلدسته سرو با موضوع دعوت به نماز برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به منظور ترویج، توسعه و تعمیق فرهنگ نماز و تبیین نقش آن در زندگی نوجوانان و جوانان با دعوت هنرمندان خلاق و خوش ذوق نوجوان و جوان و طلایه داران تعلیم و تربیت جهت خلق و ارائه آثار هنری نشأت گرفته از باورهای دینی و اعتقادی برگزار می‌شود.

حسینی با بیان اینکه باید دانش‌آموزان را به شیوه های مختلف نماز دعوت کرد، تصریح کرد: اثرگذاری فعالیت‌های حوزه نماز از طریق هنر بیشتر است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: جشنواره گلدسته سرو در 11 رشته برگزار می شود که یک رشته مختص فرهنگیان است و 10 رشته دیگر مربوط به دانش آموزان است.

وی، سرود همگانی ویژه دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول، نمایش کوتاه بین دو نماز ویژه متوسطه اول، ساخت نرم افزار ویژه دانش‌آموزان متوسطه دوم، فیلم کوتاه صد ثانیه‌ای ویژه متوسطه دوم، سرود گروهی ویژه متوسطه دوم، وب نوشت ویژه متوسطه اول و دوم، عکاسی ویژه متوسطه اول و دوم، تصویرسازی ویژه متوسطه اول و دوم، خوشنویسی نستعلیق ویژه متوسطه اول و دوم، نقاشی تمامی دوره ها و شعر را مختص فرهنگیان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره از اردیبهشت ماه اعلام شده و تا 30 مهر مهلت ارسال آثار است، اظهار کرد: داوری آثار در آبان انجام و مراسم اختتامیه در آذرماه برگزار می‌شود.

حسینی تأکید کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره باید آثار خود را از طریق سایت گلدسته سرو به آدرس goldastehsarv.ir  بارگذاری و ارسال کنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44547

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر