مشاوره معاون درمان در امور بیماری‌ها

علت 50 درصد مرگ ایرانی‌ها، سکته‌های قلبی و مغزی

مشاوره معاون درمان در امور بیماری‌ها با اشاره به اینکه 50 درصد علت مرگ ایرانی‌ها سکته‌های قلبی و مغزی است،‌گفت: حدود 109 بیمارستان در سراسر کشور خدمات ویژه و کاملی در حوزه این دو بیماری به صورت 24‌ساعته ارائه می‌دهند.

علت 50 درصد مرگ ایرانی‌ها، سکته‌های قلبی و مغزی

گیلان خبر: جمشید کرمانچی در ارتباط با اصلی‌ترین عامل مرگ ایرانی‌ها اظهار کرد: از 4 سال پیش وزارت بهداشت اصلی‌ترین عوامل مرگ مردم ایران را بررسی کرد که طی این بررسی‌ مشخص شد حدود 50 درصد علت مرگ، سکته‌های قلبی و مغزی است که سکته‌های قلبی در رتبه اول و سکته‌های مغزی در رتبه دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه سکته‌های قلبی و مغزی تنها سبب مرگ نمی‌شوند بلکه معلولیت و ناتوانی به همراه دارند افزود: فردی که دچار سکته قلبی شده قلب آن دچار عارضه گشته و در واقع در زندگی دچار مشکلات زیادی در حوزه‌های خانوادگی و اجتماعی می‌شود همچنین فرد دچار سکته مغزی ممکن است با معلولیت همراه شده که این مسئله نیاز به مراقبت ویژه را برایش به همراه دارد.

مشاوره معاون درمان در امور بیماری‌ها ادامه داد: وزارت بهداشت با همکاری اساتید حوزه قلب و عروق و مغز و اعصاب برنامه‌ای در این زمینه جهت کاهش سکته‌های قلبی و مغزی در کشور در دستور کار قرار داد که نوعی هماهنگی و مدیریت به شمار می‌رفت و در نهایت سبب شد که برای کاهش این دو بیماری برنامه مؤثری داشته باشیم.

کرمانچی اعلام کرد: در حال حاضر حدود 54 بیمارستان در حوزه سکته قلبی و 55 بیمارستان در حوزه سکته مغزی خدمات ویژه ارائه داده و در واقع مسئول درمان این دو بیماری هستند و اکنون مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ از این بیمارستان‌ها بهره‌مند هستند و در واقع بیمارستان‌هایی که خدمات کامل در حوزه سکته‌های قلبی ارائه می‌دهند 247 (24 ساعته) هر روز هفته و بیمارستان‌هایی که در حوزه سکته مغزی خدمات ارائه می‌دهند 724 (7 روز هفته به صورت 24 ساعته) نام دارند که در واقع بیمارستان‌های نشان‌دار و آماده جهان ارائه این خدمات هستند.

مشاوره معاون درمان در امور بیماری‌ها خاطرنشان کرد: با اجرای این برنامه به توفیقات خوبی حاصل شده‌ایم و امیدواریم گام‌های مؤثر همچنان در این زمینه برداشته شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44599

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر