مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش خبر داد

برگزاری دوره آموزشی مشاوره تحصیلی و نحوه انتخاب رشته کنکور

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزاری دوره آموزشی مشاوره تحصیلی و نحوه انتخاب رشته کنکور در اردوگاه باهنر تهران خبر داد.

برگزاری دوره آموزشی مشاوره تحصیلی و نحوه انتخاب رشته کنکور

گیلان خبر: مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برپایی دوره آموزشی مشاوره تحصیلی و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد در اردوگاه باهنر تهران خبر داد و اظهار کرد: 200 نفر از رؤسای ادارات مشاوره، رؤسای مراکز مشاوره، سرگروه‌های آموزشی مشاوره و 2 نفر از مشاوران زن و مردمنتخب استان در این دوره آموزشی که امروز آغاز می‌شود، حضور دارند.

وی ادامه داد: این دوره با هدف انسجام‌بخشی به فعالیت‌های مربوط به برنامه‌ریزی مشاوره تحصیلی در طول سال و انتخاب صحیح رشته کنکور سراسری برای اولین بار به صورت هماهنگ برگزار می‌شود.

شکوهی با بیان اینکه در این دوره، اساتید خبره حضور دارند، گفت: پس از اینکه دوره تهران به پایان رسید، به صورت شبکه منسجم در استان‌ها و مناطق این دوره‌ها برگزار می‌شود. 

وی افزود: در مرداد ماه امسال در یک‌هزار پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری، از این افراد که کارت صلاحیت دریافت کردند، دعوت می‌شود که به ارائه خدمات به دانش‌آموزان بپردازند. 

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش به آموزش‌های این دوره اشاره کرد و ادامه داد:  در این دوره، آموزش‌هایی در حوزه سبک یادگیری و مهارت‌های تحصیلی برای مشاوران ارائه می‌شود و باید مشاوران بتوانند متناسب با سبک‌های یادگیری دانش‌آموزان، نحوه برنامه‌ریزی کنکور را برای آنها داشته باشند.

وی با بیان اینکه سبک‌های یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم می‌تواند استفاده شود، گفت: یکی از مزایای فرایندی این برنامه، این است که ما از یک روش و یک نسخه معمول پرهیز می‌کنیم و با توجه به تفاوت‌های فردی، برنامه‌ریزی درسی را برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهیم.

شکوهی از دیگر برنامه‌های این دوره آموزشی را توجه به فعالیت‌های بهداشت روان دانش‌آموزان بر اساس نتایج آزمون‌های سلامت روان و رفتاری، سیستمی‌کردن فعالیت‌های مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی  مناطق و استان‌ها اعلام کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44706

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر