رئیس مرکز برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد

افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید

رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

افزایش ۵ هزارنفری مربیان پرورشی در سال تحصیلی جدید

گیلان خبر: اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: انتظارات معلمان، مدیران اولیا و دانش‌آموزان هرکدام با هم متفاوت است با توجه به همه موارد، زیرساخت‌های لازمه برای آغاز مهرماه را فراهم کردیم.

وی با بیان اینکه در بحث جذب نیروهای جدیدالاستخدام بر اساس بومی پذیری توزیع شده‌اند، افزود: در برخی پست‌ها و رشته‌ها، جذب داوطلب کافی وجود ندارد لذا باید برای الگوی توسعه  آموزشی، چاره‌ای اندیشیده شود.

چهاربند ادامه داد: در بحث مدیریت بوم‌گزینی، ادارات کل باید به‌گونه ای عمل کنند که امکان بیشترین جذب افراد مستعد و علاقه‌مند فراهم شود و علاوه بر آن عدالت آموزشی نیز با به‌کارگیری نیروهای بومی بیش از گذشته تحقق و توسعه یابد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال بوم‌ها را تعریف می‌کنیم و اگر جواب ندهد، مسیر بعدی را انتخاب می‌کنیم البته در قسمت خانم‌ها مشکلی نیست اما در بخش آقایان، آمار داوطلبانی که شرایط را دارا بودند کمتر از میزان مورد نیاز بود.

وی افزود: اولویت اصلی آموزش و پرورش این است که هیچ کلاسی در مهرماه بدون معلم نماند؛ بنابراین در همین خصوص و در راستای تحقق تفویض اختیار، مسئولیت تشخیص و به‌کارگیری نیروهای جدیدالاستخدام با استان‌هاست و ستاد تنها سقف نیروها را مشخص می‌کند.

چهاربند از افزایش ۵ هزار نفری نیروهای حوزه پرورشی نسبت به سال قبل خبر داد و تصریح کرد: تعدیل مربی پرورشی قابل قبول نیست و این موضوع از طریق معاونت پرورشی وزارتخانه کنترل می‌شود لذا با توجه به سیاست‌های جدید آموزش و پرورش، اگر در جایی نیروی آموزشی مازاد وجود داشته است، می‌تواند در قسمت پرورشی فعالیت کند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44891

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر