کارشناس سازمان غذا و دارو مطرح کرد

توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌های خاص

مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه که مشمول دریافت ارز دولتی می شوند، در داروخانه‌های خاص خبر داد.

توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌های خاص

گیلان خبر: مهناز خانوی با اشاره به ابلاغیه جدید این سازمان به معاونت های غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و شرکت های توزیع کننده شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه، اظهار کرد:  با توجه به مصوبه ابلاغی هیئت وزیران مبنی بر کنترل و نظارت لازم، برای حصول اطمینان از توزیع کالاهای اساسی و ضروری؛ با توجه به تخصیص ارز با نرخ رسمی و ترجیحی برای واردات شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه، توزیع این فرآورده ها به صورت متمرکز صرفاً در داروخانه های معرفی شده در سامانه حامی صورت می‌گیرد.
وی افزود: بر این اساس، فعلا توزیع و عرضه شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در سایر داروخانه ها متوقف می‌شود؛ لذا فهرست داروخانه های تحت پوشش به تمام شرکت‌های توزیع در اسرع وقت اعلام خواهد شد.
 مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: از تاریخ این ابلاغ معاونت های بهداشتی و معاونت‌های درمان دانشگاه‌ها، تمام داروخانه های تحت پوشش و بازرسان مرتبط و همچنین مصرف کنندگان این فرآورده ها، نسبت به نظارت و کنترل فروش شرکت های توزیع کننده شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه و داروخانه های مذکور اقدام می‌کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45068

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر