مدیرکل انتقال خون استان تهران تاکید کرد

اهمیت نذر پلاسما در تاسوعا و عاشورای حسینی/ فعالیت ۶ مرکز انتقال خون

مدیرکل انتقال خون استان تهران با تأکید بر اهمیت نذر پلاسما و پلاکت در جهت تأمین اقلام دارویی حیات‌بخش در کشور گفت:‌ عزاداران حسینی می‌توانند جهت نذر خون خود در تاسوعا و عاشورای حسینی به ۶ مرکز فعال انتقال خون در تهران مراجعه کنند.

اهمیت نذر پلاسما در تاسوعا و عاشورای حسینی/ فعالیت ۶ مرکز انتقال خون

گیلان خبر: سیدمرتضی طباطبایی در ارتباط با تمهیدات سازمان انتقال خون در تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: امسال نذر خون را به صورت نذرپلاسما و پلاکتدرنظر گرفته‌ایم و با توجه به اهمیت داروهای مشتق از پلاسما و تأثیر آن در جهت نجات جان بیماران، عزاداران حسینی را تشویق به نذر پلاسما و پلاکت می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه داروهایی همچون فاکتور ۸، فاکتور ۹، آلبومین و... از جمله داروهای مشتق از پلاسما هستند که مصرف آن برای بسیاری از بیماران ضروری است، گفت: عزاداران حسینی می‌توانند در تاسوعا و عاشورای حسینی به شش مرکز انتقال خون در استان تهران مراجعه کنند. 

مدیرکل انتقال خون استان تهران از فعالیت پایگاه انتقال خون منطقه ۱ و ۲۰ برای اولین بار در این ایام خبر داد و گفت: علاوه بر فعالیت مرکز انتقال خون وصال، مراکز اهدای خون مناطق ۴ و ۵ نیز از ۸ صبح تا پایان عصر پذیرای اهداکنندگان خون است. 

طباطبایی با بیان اینکه مرکز انتقال خون استان تهران تعهد داده که امسال ۱۰ هزار لیتر پلاسمای کشور را تأمین کند، خاطرنشان کرد: تولید داروهای مشتق از پلاسما در اقتصاد مقاومتی، سلامت کشور و تأمین داروهای حیات‌بخش بسیار اهمیت دارد، لذا در این ایام محرم نیز از هم‌وطنان درخواست که جهت اهدای پلاسما و پلاکت خود اقدام کنند. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45087

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر