صد و سی‌ و یکمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه/9

هرچه برای سفر اربعین هزینه کنیم محصولش را خواهیم گرفت

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بحث سفر اربعین سال‌‌های اخیر ارزش و اهمیت زیادی پیدا کرده و هرچه برای آن هزینه شود سرمایه‌گذاری است. اگر در این موضوع بسیار معنوی چیزی را هزینه کردیم محصولش را خواهیم گرفت.

هرچه برای سفر اربعین هزینه کنیم محصولش را خواهیم گرفت

گیلان خبر: حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در صد و سی‌ و یکمین نشست خبری خود اظهار داشت بحث سفر اربعین سال‌‌های اخیر ارزش و اهمیت زیادی پیدا کرده و هرچه برای آن هزینه شود سرمایه‌گذاری است. اگر در این موضوع بسیار معنوی چیزی را هزینه کردیم محصولش را خواهیم گرفت. دولت به دنبال ایجاد تسهیلات است و قوه قضاییه هم تلاش خودش را می‌کند.

وی افزود: تنگنای ارزی دولت هم وجود دارد اما با این وجود هزینه کردن برای اربعین سرمایه‌گذاری است. مسائلی هم شنیده شده اما قطعی نیست و چیزی درباره آن نمی‌توانم بگویم.

محسنی اژه‌ای درخصوص برخورد با دانه درشتها گفت: ما با دانه درشت‌های زیادی برخورد کرده‌ایم که معوقات زیادی داشته‌اند، اگر میزان فساد مالی ملاک دانه درشتی باشد هم باید تصدیق کرد قوه قضاییه با دانه درشت‌های زیادی برخورد کرده است. فردی که گردش مالی چند ده هزار میلیاردی دارد هرچند از مقام دولتی برخوردار نیست آیا دانه درشت محسوب نمی‌شود؟

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اگر منظور از دانه درشتی را داشتن سمت بدانیم باید بگویم واقعا بسیاری از مسئولان بزرگ فساد ندارند، این‌گونه نیست که فساد دارند و برخورد نمی‌شود، بله البته شایعه زیاد وجود دارد.

وی ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور، قاضی و کارمند و کارشناس و نماینده مجلس هم جزو محکومان ما بوده و با آنها برخورد شده، اما آیا همه شایعات را توقع دارید درست باشد؟

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص قربانیان حوادث تروریستی و اینکه آیا در مورد جرایم بین‌المللی قوه قضاییه وارد شده است؟ گفت: قوه قضاییه هم وارد شده و هم پلیس بین‌الملل دنبال کرده است، گاه اقدامات نسبت به افرادی که خارج از کشور هستند به ثمر نمی‌رسد، سمن‌ها هم به ما کمک کرده و می‌کنند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45191

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر