از سوی یک چشم پزشک مطرح شد

هشدار نسبت به مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی نفازولین

یک چشم پزشک نسبت به مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی نفازولین هشدار داد و گفت: استفاده مداوم از این قطره چشمی سبب خشکی و قرمزی مداوم چشم می‌شود.

هشدار نسبت به مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی نفازولین

گیلان خبر: لیلا غیاثیان، دبیر علمی پرستاری هشتمین کنگره چشم‌ ایران اظهار داشت: استفاده خودسرانه قطره‌های چشمی نفازولین با عوارض زیادی همراه است و متأسفانه توسط داروخانه‌ها نیز بدون پذیرش نسخه ارائه می‌شود که می‌تواند سبب خشکی و قرمزی دائمی چشم شود.

غیاثیان افزود: این قطره چشمی حاوی موادی بوده که رگ‌های چشم را تنگ می‌کند، بنابراین چشمان قرمز را در اثر التهاب سفید کرده ولی بعد از استفاده مداوم برعکس عمل کرده و افراد تصور می‌کنند هرچه بیشتر این قطره‌ها را استفاده کنند مشکل رفع می‌شود درحالی‌که بدتر خواهد شد.

دبیر علمی پرستاری هشتمین کنگره چشم‌ ایران در مورد بخش پرستاری کنگره گفت: این بخش در دو قسمت برگزار شده که از ۸ صبح تا ۱۰:۳۰ و از ۱۰:۳۰ تا ۱۲ ظهر تقسیم‌بندی شده و در بخش اول مباحث علمی پزشکی و پرستاری و مراقبت‌های قبل و بعد جراحی به صورت تئوری و عملی ارائه می‌شود.

وی بیان داشت:‌ در بخش دوم موضوع پزشک قانونی در پرستاری مطرح شده و از تیم پزشکی قانونی بیمارستان رسول اکرم دعوت شده تا موضوع خطاهای پرستاری در حوزه بیماری‌های چشم را مطرح و از بروز آن هرچه بیشتر بتوان جلوگیری کرد. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45329

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر