رییس کل داگاه‌های عمومی و انقلاب تهران تأکید کرد

نقش موثر نهاد‌های آموزشی و فرهنگی در کاهش طلاق

رییس کل داگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با تاکید بر آموزش پیش از ازدواج گفت: خانواده‌ها و مراکز آموزشی در این زمینه وظیفه دارند که مهارت‌های زندگی را به جوانان در آستانه ازدواج آموزش دهند، خانواده‌ها هم با راهنمایی‌های خود می‌توانند در این زمینه نقش موثری ایفا کنند.

نقش موثر نهاد‌های آموزشی و فرهنگی در کاهش طلاق

گیلان خبر: عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران صبح امروز در آخرین مرحله از سرکشی مجتمع‌های قضایی سطح تهران به مجتمع قضایی خانواده ۲ رفت و از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌های دعاوی خانواده قرار گرفت. 

وی در حاشیه این بازدید با اشاره به نقش ملاقات‌های مردمی در تسریع رسیدگی به پرونده‌ها اظهار کرد: در ملاقات مردمی امروز تلاش ما در این جهت بود که زوجین را به سمت سازش هدایت کنیم البته این امر منوط به این است که خود زوجین پذیرای مصالحه باشند. 

پوریانی اضافه کرد: گاهی یک مسئله کوچک منجر به اختلافات بزرگ خانوادگی می‌شود بنابراین در این زمینه لزوم یادگیری مهارت‌های زندگی بیش از پیش حس می‌شود و نهاد‌های آموزشی می‌توانند در این عرصه مثمرثمر واقع شوند.

رییس کل داگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با تاکید بر آموزش پیش از ازدواج گفت: خانواده‌ها و مراکز آموزشی در این زمینه وظیفه دارند که مهارت‌های زندگی را به جوانان در آستانه ازدواج آموزش دهند، از آنجایی که بخشی از اختلافات زوجین در سال‌های ابتدایی زندگی مشترک بروز می‌کند، خانواده‌ها با راهنمایی‌های خود می‌توانند در این زمینه نقش موثری ایفا کنند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: صلاحیت این مجتمع رسیدگی به پرونده‌های مناطق ۱، ۲، ۳ و ۶ شهرداری تهران است.

گفتنی است، در این بازدید پوریانی در نشستی صمیمی با همکاران قضایی به بررسی مشکلات قضایی و اداری آن‌ها پرداخت. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45385

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر