رئیس هیأت امنای بیمارستان نورافشار هلال احمر

افزایش وقوع سکته با نوسانات ارزی/10 درصد جامعه دچار معلولیت

رئیس هیأت امنای بیمارستان نورافشار هلال احمر با اشاره به اینکه نوسانات ارزی و تولید برخی از خودروها همچون پراید می‌تواند افزایش معلولیت‌ها را به همراه داشته باشد گفت:‌ توجه به توانبخشی در کشور باید جدی گرفته شود.

افزایش وقوع سکته با نوسانات ارزی/10 درصد جامعه دچار معلولیت

گیلان خبر: داریوش سودی رئیس هیأت امنای بیمارستان نورافشار هلال احمر در نشست خبری که به مناسبت روز سالمند برگزار شد، اظهار داشت: اواخر بهمن سال پیش که من فعالیت خود را در بیمارستان نورافشار آغاز کردم این بیمارستان 40 میلیارد تومان بدهی داشت و ورشکسته بود که با اقدامات لازم تلاش کردیم این وضعیت را سامان بخشیم.

وی افزود:  کمک به معلولین، آسیب‌دیدگان حوادث و زلزله در اولویت برنامه‌های این بیمارستان قرار دارد که با پروتکل‌های ایجاد شده راهکاری برای رفع بدهی‌های سربار در این بیمارستان انجام داده‌ایم.

رئیس هیأت امنای بیمارستان نورافشار هلال احمر ادامه داد: این بیمارستان موقوفه است و بسیاری از گره‌های کوری که در این بیمارستان وجود داشته توسط روح مرحوم نورافشار حل و فصل می‌شود. من پیش از این رئیس کلینیک باشگاه پرسپولیس بودم و تا قبل از این شانس را مؤثر در فعالیت‌ها می‌دانستم.

سودی بیان داشت:2 هزار میلیارد تومان ارزش ملکی و تجهیزات این بیمارستان است و این بیمارستان را از وضعیت شرکتی به حالت هیأت امنایی تبدیل کردیم و 290 پرسنلی که همه به دلیل مشکلات مالی این بیمارستان دنبال کار بودند جذب فعالیت کردیم.

وی با بیان اینکه داریوش ارجمند پیشکسوت تلویزیون و  سینما در حال حاضر عضو هیأت امنای این بیمارستان است، گفت:‌خدمات ویژه به زودی از این بیمارستان به هنرمندان ارائه می‌شود و این افراد می‌توانند با کمترین هزینه از خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین تست‌های مختلف بهره‌مند شوند.

رئیس هیأت امنای بیمارستان نورافشار هلال احمر گفت: ماهانه 238 میلیون تومان هزینه کودکان معلول در این بیمارستان می‌شود که خدمات کاملا رایگان است و با توجه به اینکه 10 درصد از جامعه دچار معلولیت‌ هستند توسعه مراکز جامع توانبخشی هلال‌احمر مدنظر قرار گرفته و در 31 استان این مسئله محقق خواهد شد.

سودی در ادامه به بحران سالمندی در کشور اشاره کرد و بیان داشت: پس‌انداز برای سالمندی باید به صورت مالی،‌جسمی و معنوی باشد و در کشور ما متاسفانه به مبحث جدی برای سالمندان چندان توجهی نمی‌شود که ما تلاش کرده‌ایم تدابیر ویژه‌ای برای توانبخشی در کشور داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که پراید در کشور تولید می‌شود و جاده‌ها به وضعیت کنونی است باید خدمات توانبخشی را جدی گرفت. البته نوسانات ارزی نیز به این مشکل اضافه شده و شیوع سکته‌ها را به همراه خواهد داشت و همه این مسائل مؤید توجه به توانبخشی است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45419

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر