جانشین فرمانده ناجا:

ایران ۹۷ امن‌تر از ایران ۹۶ است/ شرایط امنیتی مطلوب و قابل قبول است

جانشین فرمانده ناجا گفت: شرایط امنیتی کشور شرایط مطلوب و قابل قبولی است و می‌توان گفت ایران ۹۷ امن‌تر از ایران ۹۶ است.

ایران ۹۷ امن‌تر از ایران ۹۶ است/ شرایط امنیتی مطلوب و قابل قبول است

گیلان خبر: گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی کشور امروز در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد.

سردار اسکندر مؤمنی جانشین فرمانده ناجا در این همایش با تبریک فرا رسیدن هفته ناجا اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش مجموعه ناجا به ویژه پلیس آگاهی شرایط امنیتی در کشور شرایط مطلوب و قابل قبولی است.

این مقام ارشد نیروی انتظامی اعلام کرد: خوشبختانه با همت و تلاش جمعی چه در سطح امنیت ملی، امنیت عمومی و امنیت داخلی شرایط امنیتی ما مطلوب و قابل قبول است.

وی تأکید کرد: ایران ۹۷ امن‌تر از ایران ۹۶ است؛ چراکه جرایم کاهش یافته و قدرت کشف افزایش یافته است.

جانشین فرمانده ناجا به آمار جرایم در ۶ ماهه امسال پرداخت و اظهار داشت: سرقت بانک ۷۱ درصد کاهش، سرقت مسلحانه ۱۱ درصد کاهش، قتل ۱۳ درصد کاهش و تجاوز به عنف ۲۳ درصد کاهش داشته است؛ برخی جرایم مثل سرقت موتور البته ۳ درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد نیروی انتظامی ادامه داد: درگیری با اشرار و قانون‌شکنان ۵۴ درصد افزایش یافته که عمده آنها در مرزها بوده است؛ هلاکت اشرار ۱۱ درصد، دستگیری آنها ۱۳ درصد افزایش داشته است.

سردار مؤمنی با بیان این مطلب که تعداد شهدای ناجا ۲۶ درصد کاهش داشته است، به افزایش ۱۳ درصدی درگیری‌ها پرداخت و گفت: ۳۶۵ تن مواد مخدر کشف شده است که افزایش داشته؛ همچنین کشفیات سلاح نیز افزایش داشته است.

وی به حوزه قاچاق پرداخت و گفت: ارزش ریالی کشفیات پرونده‌های قاچاق در ۶ ماهه امسال ۹۹ درصد افزایش یافته و می‌توان گفت ۴ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی کشفیات در ۶ ماهه امسال بوده است؛ البته کشفیات در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ و همچنین ۹۵ نسبت به ۹۴ نیز افزایش داشته است.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق ۹۹ درصد افزایش داشته و در همین حین کل پرونده‌های قاچاق ۵ درصد افزایش و پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان نیز ۴۵ درصد افزایش داشته است.

سردار مؤمنی گفت: پرونده‌های جعل ۲ درصد و کلاهبرداری ۲۵ درصد کاهش داشته‌اند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی به نظرسنجی‌های متعدد توسط دستگاه‌های مختلف انجام شده اشاره و اعلام کرد: مردم در این نظرسنجی‌ها اعلام کرده بودند که  حدود ۸۸ درصد از امنیت عمومی و داخلی احساس رضایت دارند.

وی در ادامه سخنان خود خطاب به کارآگاهان به مهم‌ترین ویژگی و خصیصه آنها پرداخت و گفت: اگر شتاب، عجله و استرس داشته باشید، تمرکزتان کاهش می‌یابد؛ باید فشارها زیاد باشد که پرونده‌ها سریع جمع شود اما نباید در اثر شتاب زاویه کوچکی از چشمتان پنهان بماند.

سردار مؤمنی با تأکید بر این مطلب که سرعت نباید فدای دقت شود، افزود: تفاوت کارآگاهان با افراد عادی این است که در مواجهه با یک صحنه همه صحنه را می‌بینند و هیچ چیزی از دیده آنها مخفی نمی‌ماند.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: کارآگاهان حرفه‌ای هم باید به صحنه آگاهی داشته باشند و هم قدرت نظریه‌پردازی داشته باشد در غیر این صورت امکان کشف جرم کاهش پیدا می‌کند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45446

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر