سردار کمالی:

فرصت یک ساله مشمولان برای تعیین تکلیف خدمت سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مشمولان وظیفه حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل فرصت دارند وضعیت سربازی خود را تعیین تکلیف کنند در غیر این صورت با مشکل مواجه شده و حتی مرتکب غیبت می‌شوند.

فرصت یک ساله مشمولان برای تعیین تکلیف خدمت سربازی

گیلان خبر: سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با اعلام خبر فوق اظهار داشت: مشمولان وظیفه حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل فرصت دارند تکلیف سربازی خود را مشخص کنند. 

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: عده‌ای از این مشمولان به این بهانه که می‌خواهند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر خود را آماده کرده  یا امریه یا پروژه تحقیقاتی بگیرند، برای تعیین تکلیف سربازی دیر اقدام کرده و بعضا با مشکل مواجه شده و حتی مرتکب غیبت نیز می‌شوند. 

سردار کمالی اعلام کرد: بنابر تصمیمات اتخاذ شده، مشمولان می‌توانند در همان ابتدای مهلت یک‌ساله برگ اعزام بگیرند، ولی زمان اعزام را داخل یک سال تعیین کنند. 

وی به محسنات این اقدام پرداخت و گفت: اگر مشمول قصد شرکت در مراسم اربعین در عراق را دارد می‌تواند مجوز خروج بگیرد؛ همچنین می‌تواند پروژه تحقیقاتی انتخاب کرده و یا به دنبال امریه بروند، در همین حین نیز می‌تواند برای شرکت در کنکور بعدی خود را آماده کند. 

سردار کمالی اظهار داشت: اگر مشمول ادعای معافیت داشته باشد نیز با این اقدام، سر فرصت به تقاضایش رسیدگی می‌شود.

این مقام ارشد ستادکل به مشمولان توصیه کرد: تعیین تکلیف سربازی را در ابتدای مهلت یکساله مشخص کرده و به روزهای آخر موکول نکنند. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45512

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر