در دانشگاه علامه چه خبر است؟! +جزئیات ساختارشکنی‌ها

تمام این مسائل در حالی رخ می‌دهد که اخبار واصله حاکی از اقدام ریاست دانشگاه برای جذب رئیس‌حراست دانشگاه به عنوان هیئت علمی بوده است.

در دانشگاه علامه چه خبر است؟! +جزئیات ساختارشکنی‌ها

گیلان خبر: فشار بر دانشجویان و اساتید انقلابی در دانشگاه علامه و بی‌تفاوتی مسئولان دانشگاه علامه نسبت به برخی اتفاقات مثل انتشار شب‌نامه، طومار و برخی پوسترهای هنجارشکنانه در محیط این دانشگاه بار دیگر موجب نگرانی و اعتراض بسیاری از دانشجویان و اساتید انقلابی این دانشگاه شده است و بسیاری از دانشجویان معتقدند زمان آن رسیده تا وزیر علوم مستقیماً به این موضوع ورود کند.

علاوه‌بر فشار بر اساتید و دانشجویان انقلابی، گزارش‌های متعدد دیگری نیز قبلاً از دانشگاه علامه طباطبائی منتشر شده بود که همگان را نسبت به فضای غیر عادی این دانشگاه نگران می‌کرد. مرور برخی از این گزارش‌ها، فضای بهتری برای تحلیل وقایع جاری دانشگاه پیش روی قرار خواهد داد:

* تهمت به سیدالشهداء در تمایل به رفاقت و بیعت با یزید که از تریبون دانشگاه علامه به صورت رسمی مطرح شده بود و اعتراض مراجع عظام تقلید را در پی داشت و نظر عجیب ریاست دانشگاه در پاسخ به دانشجویان منتقد که نه تنها این اقدام را محکوم نکرد، بلکه آن را یک نظر تاریخی دانست!

* توهین به نظام و رهبری از تریبون دانشگاه علامه در یکی از مراسم‌ها و انفعال مسئولان دانشگاه در برابر آن و اجازه ادامه یافتن مراسم کذایی تا انتها که با اعتراض شدید طیف انقلابی دانشگاه و نشریات دانشجویی در روزهای بعد، در نهایت یک حکم بسیار خفیف برای یک تخلف فرعی رخ داده در حاشیه مراسم صادر شد، که هیچ ارتباطی به توهین به رهبری و نظام نداشت و همان حکم خفیف نیز هیچ‌گاه اجرایی نشد.

* مصاحبه جنجالی رئیس ‌دانشگاه علامه با یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب که در آن با افتخار اعلام کرد که موفق به بازگرداندن ۲۹ استاد اخراجی یا کنار گذاشته شده از دانشگاه و همچنین بازگرداندن ۸۵ دانشجوی مسئله‌دار(یا به اصطلاح ستاره‌دار) شده است!

* نامه افشاگرانه جمعی از مدیرمسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه علامه به وزیر علوم، در اعتراض به قانون‌شکنی‌های مسئولان دانشگاه در مسائل فرهنگی و سیاسی (مثل کشف حجاب و تجمعات ساختارشکنانه) و حذف انقلابیون از سمت‌های تأثیرگذار، که انتشار این نامه در کمتر از ۲۴ ساعت با پاسخ دانشگاه به شکایت از بانیان نامه روبرو شد!

* انتشار خبر عدم توقیف نشریه منتشرکننده مطالب جنسی و خلاف عفت در دانشگاه علامه، همزمان با انتشار خبر توقیف برخی مدیرمسئولان نشریات انقلابی منتقد از فسادهای دانشگاه!

در عین حال، از التهاب شهرهای مختلف ایران اسلامی در دی‌ماه 96 در اثر حمله مستقیم گروهک‌های ضدانقلاب و فریب‌خوردگان آنها مدت زیادی نگذشته است، تقریبا جمیع سیاست‌دانان بر این امر واقف‌اند که در این فتنه و آشوب‌های مشابه آن عده‌ای تلاش کردند از بدنه دانشجویی برای رسیدن به اهداف سیاسی خود سوءاستفاده کنند و این وظیفه غالبا بر عهده عده اندکی استادنما گذاشته می‌شود که علی‌رغم آنکه چهره علمی معتبری ندارند از سوابق قابل توجهی در تخریب اذهان دانشجویان نسبت به اصول و مبانی انقلاب برخوردارند و در فتنه در راستای نیل به اهداف شوم خود و به زعم اینکه از دید نیروهای حافظ امنیت کشور پنهان‌اند، بی‌مهابا دانشجویان را به سمت هر پرتگاهی هدایت می‌کردند و در این مسیر بسیاری از دانشجویان وقتی بیدار شدند که خود را در ارتباط با سرویس‌های جاسوسی و ضدامنیتی یافتند و تخلفات سنگینی پرونده‌های آنها را سیاه کرده بود.

پس از عدم برخورد با نشریات منتشرکننده مطالب جنسی و خلاف عفت، بی‌توجهی به کشف‌حجاب‌های متعدد دانشجویان و قبح‌شکنی‌ها ادامه یافت و قدم‌های بعدی مسئولان دانشگاه علامه در این مسیر، با حمایت از ورود برخی مجرمین و محکومین امنیتی و اقتصادی و برخی منتسبان به ضدانقلاب و گروهک منافقین به دانشگاه در قالب مراسم افطاری یک تشکل که همراه با اجرای کنسرت موسیقی دانشجویان بود برداشته شد و برخی رسانه‌ها از کارگاه آموزشی یکی از همین افراد معلوم‌الحال که با مجوز دانشگاه و در محیط علمی آن برگزار شده بود، با عنوان «آموزش براندازی» یاد کرد و دانشگاه علامه در این موارد، هیچ‌گاه به رسانه‌ها توضیح یا پاسخ قانع‌کننده‌ای نداد.

پذیرش دانشجویان سابقه‌دار قدم بعدی دانشگاه علامه بود، برخی مسئولان وزارت علوم، خوب می‌دانستند که بهترین مقصدی که می‌توانند دانشجویان مسئله‌دار را به راحتی در آن مستقر نمایند، جایی جز دانشگاه علامه نیست، و این‌گونه بود که باز هم افرادی که سابقه اخلال در فضای علمی دانشگاه را دارا هستند، این بار تحت عنوان «دانشجو» در دانشگاه علامه پذیرفته شدند.

تمام این مسائل در حالی رخ می‌دهد که اخبار واصله حاکی از اقدام ریاست دانشگاه برای جذب رئیس‌حراست دانشگاه به عنوان هیئت علمی بوده و ارتباط یا عدم ارتباط این مسئله با انفعال دانشگاه در برابر فتنه‌گران و نشان دادن چراغ سبز به آنها قابل بررسی است به ویژه وقتی ضلع سوم این مثلث با رهاسازی فضای دانشگاه در مقوله پوشش و حجاب از طرف حراست دانشگاه کامل می‌شود و آمدن دختران دانشگاه با تی‌شرت و مانتوهای کاملا جلو باز، به امری طبیعی در دانشگاه بدل می‌گردد!

در آخرین پرده از این سناریو رئیس ‌دانشگاه وعده احتمالی آزادی قریب‌الوقوع بازداشت‌شدگان را به دانشجویان می‌دهد! در ادامه، برخی دانشجویان شب‌نامه‌ها و پوسترهایی در حمایت از دانشجویان بازداشتی و در راستای فشار به نهادهای قضایی و امنیتی از طرف دانشجویان به درب و دیوار دانشگاه نصب کردند! حال پس از تهدید به بهم ریختن دانشگاه، تجمع، طومار و نصب شب‌نامه و پوسترهای زیاد بر در و دیوار دانشگاه و عدم جمع‌آوری این تصاویر و شبنامه‌ها از سوی حراست دانشگاه تا مدت طولانی، قدم بعدی اگر فتنه‌ای بزرگ نباشد، احتمالا آتشی وسیع و سوزان بر محیط علمی علامه خواهد بود و نگاه به سناریوی اجرا شده از بانیان، احتمالاً زیرساختی اساسی برای یک فتنه از این تیم پشت پرده مورد انتظار است و لازم است همه علاقه‌مندان به آینده نظام اسلامی بر روی آن حساس و هوشیار باشند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 45568

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر