متخصص ارتوپدی مطرح کرد

ویژگی‌های کفش و کوله‌پشتی برای پیاده‌روی اربعین

متخصص ارتوپدی گفت: افراد برای پیاده‌روی اربعین از کفش‌هایی استفاده کنند که مچ پا را به طور کامل دربرمی‌گیرد و باعث حفظ تعادل بیشتر افراد می‌شود.

ویژگی‌های کفش و کوله‌پشتی برای پیاده‌روی اربعین

گیلان خبر: یاسر نژادی جراح و متخصص ارتوپدی به زائران اربعین توصیه کرد: افرادی که برای پیاده‌روی عازم کربلا هستند باید توجه داشته باشند که وزن کوله‌پشتی که برای سفر انتخاب کرده‌اند نباید از 30 درصد وزن بدنشان سنگین‌تر باشد. به طور مثال اگر وزن فردی 90 کیلوگرم است باید کوله‌پشتی با میانگین وزنی 20 تا 30 کیلوگرم را حمل کند.

وی افزود: ترتیب چینش لوازم در کوله‌پشتی بسیار مهم است و باید توجه داشت که وسایل سنگین نزدیک به بدن و بارهای سبک‌تر دورتر از مفاصل قرار گیرد.

نژادی خاطرنشان کرد: کوله‌پشتی انتخابی باید سبک وزن باشد تا وزن کلی کاهش یابد همچنین استفاده از آن باید به طور صحیح انجام شود و اگر کوله‌پشتی مجهز به کمربند است آن را برای حفظ تعادل ببندند.

این جراح مفاصل توضیح داد: پس از هر دو ساعت پیاد‌روی لازم است افراد نیم ساعت استراحت کرده و در مسیرهای ناهموار و سربالایی از عصا استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در زمان پیاده‌روی توصیه می‌شود روزی 4 لیتر آب مصرف کنند به دلیل اینکه در آن زمان سوخت‌وساز و مصرف آب بدن به شدت افزایش می‌یابد.

نژادی با بیان اینکه در مسیر پیاده‌روی باید از مصرف غذاهای چرب که هضم سخت‌تری دارند پرهیز کنید، گفت: استفاده از قندهای ساده باعث می‌شود تا در مسیر قند خون بدن پایین نیاید و فرد احساس ضعف نکند.

این جراح و متخصص ارتوپدی در پایان توصیه کرد: زائران باید توجه کنند که انتخاب کفش مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است و از کفش‌هایی استفاده شود که دور مچ پا را به طور کامل دربرمی‌گیرد و باعث حفظ تعادل بیشتر افراد می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45695

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر