با تأیید 50 اثر در داوری آثار صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه

ایران رتبه نخست دریافت «مهر اصالت» صنایع دستی را از آن خود کرد

۵۰ اثر از ایران در قالب ارزیابی آثار صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند.

ایران رتبه نخست دریافت «مهر اصالت» صنایع دستی را از آن خود کرد

گیلان خبر: صبح امروز مراسم اعلام نتایج داوری مهر اصالت صنایع دستی در تالار آبی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی ضمن ابراز خرسندی از شرکت در داوری گفت: ایران با ۵۰ اثر رکورد دریافت مهر اصالت صنایع دستی را زد و عمان در قالب ارزیابی آثار صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه رتبه بعدی را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه امیدواریم در سال‌های آینده کشورهای دیگری هم موفق به اخذ مهر اصالت صنایع دستی بشوند، افزود: این سفر برای ارزیابی صنایع‌دستی ایران بود و امیدواریم نتایج خوبی برای هنرمندان و صعنگران این کشور به همراه داشته باشد.

رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع د‌ستی در ادامه تصریح کرد: ایران صنایع‌دستی بسیار ارزشمند و باشکوهی دارد که باید معرفی و دیده شود.

در ادامه این مراسم  پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: جایگاه افرادی که مهر اصالت صنایع دستی را از آن خود می‌کنند بسیار حائز اهمیت است و اگر قرار باشد نمایشگاهی برگزار کنیم که با محدودیت جا مواجه شویم، اولویت با هنرمندانی است که مهر اصالت صنایع دستی را دریافت کرده‌اند.

محمودیان از برگزاری نمایشگاه های اختصاصی برای هنرمندانی که موفق به اخذ مهر اصالت شده اند خبر داد و گفت: این نمایشگاه‌ها با رویکردهای جدیدی برگزار می‌شوند و در آنها به موضوعات طراحی و تجارت توجه می‌شود.

در پایان این مراسم لوح تقدیر چند تن از هنرمندانی که موفق به دریافت مهر اصالت شده بودند به آنها اعطا شد.

همچنین رئیس منطقه آسیا و اقانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در پایان سفر خود از نمایشگاه صنایع‌دستی هنرمندانی که مهر اصالت دریافت کرده‌اند بازدید کرد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45837

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر